پرداخت سفارت کانادا

کانادا برای صدور هر یک از ویزاهای این کشور؛ هزینه‌های مشخصی را اعلام نموده است. همچنین ارائه درخواست ویزا و هزینه‌های مربوط به هر کدام از انواع ویزا همانند پرداخت هزینه سفارت آمریکا از طریق آنلاین و با استفاده از کارت‌های ارزی ویزا کارت و مستر کارت قابل پرداخت است. برای آشنایی با روند ثبت درخواست ویزای کانادا و هزینه‌هایی که باید در این فرآیند پرداخت شوند با ما همراه باشید.

روش­‌های درخواست ویزای کانادا

در حال حاضر چندین برنامه­ برای مهاجرت به کانادا در دسترس است و بسته به انگیزه و هدف، مسیر دریافت ویزای کانادا برای هر فرد، متمایز و متفاوت خواهد بود. ویزای کانادا موارد متعددی را در برمی‌­گیرد؛ امّا به طور کلی به دو دسته‌­ی اصلی تقسیم می‌­شود:

 • ویزای اقامت دائم کانادا (Permanent Resident Visa)
 • ویزای اقامت موقت کانادا (Temporary Resident Visa)

توجه داشته باشید به دلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، کلیه فعالیت­‌های این سفارت به حالت تعلیق و توقف درآمده ومسافران ایرانی برای دریافت ویزا این امکان را دارند تا از طریق نمایندگان قانونی سفارت کانادا در سایر کشورها مانند ترکیه، دبی، ارمنستان، گرجستان ، ایتالیا و ... مراحل دریافت ویزای این کشور را طی کنند و یا از طریق ثبت‌­نام آنلاین نسبت به ثبت درخواست ویزای کانادا اقدام نمایند. وب‌سایت رسمی سفارت کانادا نیز برای دریافت ویزا بر ثبت‌­نام آنلاین تأکید دارد؛ زیرا روشی کم­‌هزینه است و پیگیری به­‌روز پرونده از این طریق، فرآیند دریافت ویزا را برای متقاضی تسهیل می­‌کند.

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا یکی از بهترین روش‌­‌های دریافت ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی است. در این روش متقاضی با مراجعه به وب‌­سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا می‌­تواند فرم درخواست آنلاین ویزای کانادا را تکمیل نماید. همچنین پس از آپلود مدارک درخواستی و پرداخت هزینه‌­های سفارتی با در دست داشتن نامه‌ی انگشت‌­نگاری و گذرنامه‌ی معتبر می‌بایست به یکی از دفاتر وابسته به سفارت کانادا مراجعه و پس از طی کردن فرآیند انگشت­‌نگاری و بررسی پرونده، ویزای خود را دریافت ‌­نماید.

هزینه انواع ویزای کانادا

وب سایت اداره مهاجرت کانادا؛ مبلغ هر نوع از ویزاهای کانادا را اعلام نموده است که برخی از پرطرفدارترین آنها در بین ایرانیان به شرح زیر می‌باشد:

 • ویزای تحصیلی : ۱۵۰ دلار کانادا
 • ویزای کار: ۱۵۵ دلار کانادا
 • ویزای بازدید: ۱۰۰ دلار کانادا
 • ویزای اقامت موقت: ۲۰۰ دلار کانادا

برای درخواست کلیه ویزاهای کانادا؛ فارغ از نوع ویزا، هزینه ۸۵ دلار برای انگشت نگاری به صورت جداگانه دریافت می‌شود.

مراحل درخواست ویزای کانادا

قبلاً درخواست ویزای کانادا از دو طریق امکان‌­پذیر است:

 • مراجعه حضوری (Paper Application)
 • ثبت‌­نام­ آنلاین (Online Application)

اما در حال حاضر تنها بک راه برای درخواست ویزای کانادا وجود دارد آن هم ثبت‌نام آنلاین است. به طور کلی درخواست ویزای آنلاین با ایجاد یک حساب کاربری شخصی انحصاری در و‌ب‌­سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا و تکمیل فرم‌­های مربوطه آغاز می‌شود. فراموش نکنید ایجاد حساب کاربری و ثبت درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین، مستلزم پرداخت هزینه به اداره مهاجرت است که پس از واریز آنلاین هزینه‌­­ی ثبت­‌نام، یک شماره پیگیری در اختیار متقاضی قرار می­‌گیرد. بعد از آن کلیه مراحل پرونده از طریق این شماره، قابل رهگیری خواهد بود. در این نوع درخواست، کلیه اطلاعات و مدارک خواسته شده باید در قسمت­‌های مربوط بارگذاری شوند و پس از تکمیل این مرحله و انجام انگشت‌­نگاری در یکی از دفاتر نمایندگی سفارت کانادا (VFS)، پرونده متقاضی وارد مرحله بررسی­‌های اولیه می­‌شود.

تکمیل دقیق فرم‌­های مشخصات فردی و مشخصات خانوادگی عامل مهمی در ثبت موفقیت­‌آمیز درخواست ویزای شما خواهد بود. همچنین پس از ثبت­‌نام آنلاین ویزای کانادا، امکان اضافه نمودن مدارک به هیچ ­عنوان وجود ندارد و حساسیت افسر مهاجرت نسبت به نقص مدارک بسیار بالا است.

راهنمای مراحل ثبت‌­نام آنلاین که باید به درستی طی شوند:

 • در وب سایت اداره مهاجرت کانادا یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 • مراحل ثبت‌­نام در وب سایت اداره مهاجرت کانادا را تکمیل نمایید.
 • فرم‌­های درخواست ویزای کانادا را تکمیل نمایید. (کلیه فرم­‌ها به زبان انگلیسی و فرانسه هستند.)
 • هزینه­‌های مربوط به ویزای درخواستی و انگشت‌­نگاری را به صورت آنلاین پرداخت کنید.
 • برگه تأیید درخواست به همراه شماره پیگیری را دریافت نمایید.
 • نامه انگشت‌­نگاری برای شما ارسال خواهد شد. (زمان دریافت نامه انگشت­‌نگاری از چندساعت تا چند روز متغیّر است.)
 • در یکی از دفاتر نمایندگی سفارت کانادا (VFS) برای انجام امور انگشت‌­نگاری (که شهروندان ایرانی می‌­توانند به این دفاتر در یکی از کشورهای همسایه مراجعه نمایند.) حاضر شوید.
 • بررسی نهایی و اعلام موافقت با درخواست ویزا که این فرآیند از یک هفته تا سه ماه متغیّر است.
 • مجدداً برای تحویل پاسپورت و دریافت ویزا به دفاتر VFS مراجعه کنید.
پرداخت هزینه سفارت کانادا

مجموعه گردشگری با‌من‌رو به منظور رفاه هر چه بیشتر هموطنان عزیز؛ امکان پرداخت هزینه‌ی سفارت کانادا را فراهم نموده است. متقاضیان گرامی می‌توانند برای اطلاعات بیشتر با مشاوران با‌من‌رو در تماس باشند.