Bamanro

ویزای هلند

شرایط و مدارک ویزای هلند

آشنایی با ویزای هلند

ویزای هلند از جمله ویزاهایی است که متقاضیان بسیاری در ایران به دنبال اخذ آن هستند. ویزاهای این کشور زیبا به دو دسته اقامت کوتاه مدت و اقامت بلند مدت تقسیم می‌شود. از آنجایی که هلند جزء کشورهای عضو شینگن است ویزاهای اقامت موقت آن از جنس ویزای شینگن می‌باشند. بدین معنی که کلیه ویزاهای اقامت موقت این کشور از قوانین یکپارچه و شرایط یکسان ویزاهای شینگن تبعیت می‌کنند و تحت عنوان ویزای شینگن به متقاضی اعطاء می‌شوند. هلند به دلیل شرایط اقتصادی خوب و البته قوانین پناهندگی بین‌المللی که در اختیار دارد؛ سخت‌گیری زیادی در صدور و اعطای ویزا اعمال می‌کند. برای آشنایی بیشتر با ویزای شینگن هلند و شرایط و مدارک آن با ما همراه باشید.

ویزای هلند

در سال ۱۹۸۵ ایده‌ی یکپارچه‌سازی قوانین رفت و آمد مرزی برای کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا مطرح شد. در آن زمان ۲۲ کشور عضو این اتحادیه و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا در شهری به نام شینگن {واقع در لوکزامبورگ} پس از بررسی‌های لازم در همان منطقه‌، پیمانی رسمی را منعقد نمودند. بر اساس این قرارداد، رفت و آمد در مرزهای مشترک بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا آزاد و بلامانع اعلام شد. از آن زمان تا کنون هلند نیز یکی از این کشورها محسوب می‌شود؛ بنابراین با دریافت ویزای هلند می‌توان به کلیه کشورهای عضو پیمان شینگن سفر نمود. ویزای شینگن هلند به صورت ویزای سینگل هلند (یک بار ورود) و ویزای مولتی هلند (چندبار ورود) صادر می‌شود. در ویزای سینگل هلند متقاضی اجازه یک بار ورود به هلند یا یکی از کشورهای شینگن را خواهد داشت و می‌تواند ۹۰ روز در حوزه شینگن اقامت نماید. در ویزای چندبار ورود، متقاضی در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه می‌تواند چندین بار به حوزه شینگن وارد شود و در مجموع ۹۰ روز در این ناحیه اقامت نماید.

ویزای شینگن هلند در یک نگاه

نوع ویزا: ویزای موقت

وقت سفارت: مراجعه به کارگزار (VFS)

مدت زمان صدور: حداکثر۱۴ تا ۲۱ روز

هزینه ویزای بزرگسالان:۶۰ یورو

هزینه ویزای کودکان: ۳۵ یورو

انگشت نگاری: دارد

سفارت و کنسولگری در ایران: دارد

شرایط اخذ ویزای هلند

هرچند سفارت هلند برای اخذ ویزای این کشور هیچ گونه شرایطی را رسماً اعلام نکرده،‌ اما همانند ویزای کانادا،‌ بر اساس قوانینی نانوشته جهت اخذ موفقیت‌آمیز ویزای شینگن هلند بهتر است هر متقاضی شرایط زیر را دارا باشد:

برنامه سفری کامل، دقیق و شفاف جهت متقاعد نمودن افسر پرونده ارائه دهند.
گردش حساب مناسب و تمکن مالی خوب هنگام بررسی پرونده توسط آفیسر بسیار حائز اهمیت است.
ارائه حداقل دو ویزای شینگن یا یک ویزای شینگن از کشورهایی همچون کانادا و آمریکا در سوابق سفر متقاضی که طی ۵ سال گذشته اخذ شده باشد، شانس دریافت ویزای هلند را افزایش خواهد داد.
سابقه ریجکت ویزا به ویژه از کشورهای عضو شینگن نداشته باشند.
سوء پیشینه نداشته باشد و به عنوان تهدیدی برای سلامتی و امنیت شهروندان هلند تلقی نشود.
ضمیمه کردن یک دعوت‌نامه رسمی و معتبر به پرونده شانس دریافت ویزای شینگن هلند را فراهم خواهند نمود.

انواع ویزای هلند

کشور هلند ویزاهای اقامت موقت متعددی را در اختیار متقاضیان سفر به این کشور قرار داده است که زیر مجموعه ویزاهای شینگن قرار می‌گیرند. ویزای شینگن هلند که در ایران به نام ویزای کوتاه مدت هلند نیز شناخته می‌شد در واقع ویزای تایپ نوع C شینگن است. ویزای تایپ C در کلیه کشورهای عضو پیمان شینگن به متقاضیان این امکان را می‌دهد که در یک بازه زمانی ۶ ماهه برای حداکثر ۹۰ روز در کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشند. انواع ویزای هلند در ادامه معرفی خواهند شد:

ویزای توریستی هلند (Tourism)
ویزای توریستی هلند یکی از محبوب‌ترین ویزاها است و برای متقاضیانی صادر می‌شود که صرفاً جهت تفریح و گردشگری قصد دارند به این کشور زیبا سفر نمایند. چنانچه متقاضی در طول اقامت خود در هلند قصد داشته باشد به فعالیت‌های تجاری یا وظایف کاری محول شده از سوی محل کار خود بپردازد باید نسبت به دریافت ویزاهای دیگر اقدام نماید.

ویزای تجاری هلند (Business)
ویزای تجاری هلند که در ایران به ویزای بیزنس هلند نیز شناخته می‌‌شود صرفاً جهت فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در هلند ارائه می‌شود. به عنوان مثال برای شرکت در جلسات، کنفرانس‌ها، دوره‌های آموزشی و نمایشگاه‌های تجاری باید برای درخواست ویزای تجاری اقدام نمود. توجه داشته باشید ویزای تجاری هلند تنها برای افرادی صادر می‌شود که جهت فعالیت‌های تجاری خود از شرکت‌های داخل خاک هلند هیچ گونه مزد یا حقوقی را دریافت نمی‌کنند. چنانچه متقاضی خواستار دریافت کار و حقوق در کشور هلند است باید برای اخذ مجوز کار در این کشور اقدام نماید.

ویزای دیدار با خانواده و دوستان (Visiting Family and Friends)
افرادی که قصد بازدید از خانواده و دوستان خود در هلند را دارند باید برای این ویزا درخواست دهند. در ویزای ملاقات خانواده و دوستان یک دعوتنامه رسمی از سوی خویشاوندی که در هلند اقامت دارد الزامی می‌باشد.

ویزای ترانزیت (Transit)
از دیگر ویزاهای شینگن هلند ویزای ترانزیت عبور یا به بیان بهتر ویزای ترانزیت فرودگاهی هلند است که متقاضیان بسیاری دارد. ویزای ترانزیت هلند از جنس ویزای شینگن فرودگاهی نوع A است. این ویزا مجوز عبور متقاضی از طریق محدوده هوایی فرودگاه‌های این حوزه را به متقاضیان خواهد داد. توجه داشته باید که با در اختیار داشتن ویزای ترانزیت، مسافر تنها اجازه تردد در فرودگاه را در مدت زمانی محدود دارد و مجوز ترک فرودگاه را به هیچ عنوان نخواهد داشت. به بیان دیگر دارنده ویزای ترانزیت می‌تواند پرواز خود را در یکی از فرودگاه‌های هلند تغییر دهد، امّا نمی‌تواند فرودگاه را ترک کند.

چنانچه متقاضی بیش از دو توقف در فرودگاه کشورهای حوزه شینگن داشته باشد حتی در صورت ترک نکردن فرودگاه ملزم به دریافت ویزای نوع C خواهید بود. هرچند در شرایط زیر نیازی به دریافت ویزای نوع C نخواهد بود:

متقاضی دارای ویزای کانادا، ژاپن یا ایالات متحده آمریکا باشد.
متقاضی ویزا مجوز اقامت در یکی از کشورهای حوزه شینگن، اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا را داشته باشد.
متقاضی که اعضای خانواده وی شهروند یکی از کشورهای حوزه شینگن، اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا باشند.
متقاضی که دارای پاسپورت دیپلماتیک باشد.

ویزای بازگشت هلند (Return Visa)
این ویزا به آن دسته از متقاضیان خارجی اعطاء می‌شود که دارای مجوز اقامت در کلیه قلمرو و کشورهای خودمختار سلطنتی هلند هستند. ویزای بازگشت برای متقاضیانی صادر می‌شود که کارت اقامت یا IDکارت آنها مفقود، دزدیده یا منقضی شده است.

ویزای نمایشگاه‌های تجاری Trade Fairs))
ویزای نمایشگاه‌های تجاری، در زمره ویزاهای اقامت موقت قرار دارد. این ویزا به هدف شرکت در نمایشگاه‌‌های تجاری که در خاک هلند برگزار می‌شود برای متقاضیان علاقمند صادر می‌گردد.

ویزای رویداد ورزشی (Sport Competition)
ویزای رویدادهای ورزشی نوع دیگری از ویزای شینگن هلند است و این ویزا برای آن دسته از متقاضیانی صادر می‌شود که تمایل دارند برای شرکت در رویدادهای ورزشی به هلند سفر کنند. ویزای رویداد ورزشی همانند دیگر ویزاهای اقامت موقت با اعتبار ۱۸۰ روز صادر می‌شود و متقاضی می‌تواند به مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشد.

ویزای منطقه کارائیب (ِCaribbean Visa)
کشور پادشاهی هلند در منطقه کارائیب دارای چند قلمرو است که سفر به آنها نیازمند دریافت ویزایی تحت عنوان ویزای منطقه کارائیب می‌باشد. در واقع منطقه کارائیب شامل آروبا، کورسائو، سنت مارتین، صبا، جزایر بونیر و سنت یوستیشن است که برای سفر به آنها باید در سفارت هلند درخواست دهید. برای این منطقه دو نوع ویزا صادر می‌شود؛ ویزای کوتاه مدت ۹۰ روزه برای اقامت‌های کوتاه مدت و ویزای بلند مدت با اعتباری بیش از ۹۰ روز.

ویزای شینگن هلند فارغ از هدف از سفر برای متقاضیانی صادر می‌شود که قصد اقامتی موقت در این کشور را خواهند داشت. چنانچه متقاضی تمایل داشته باشد بیشتر از ۹۰ روز در این کشور اقامت نماید باید برای ویزای بلند مدت هلند مستقیماً به سفارت هلند درخواست خود را ارائه دهد.
ویزای بلند مدت هلند (ویزای MVV)
چنانچه متقاضی تمایل دارد بیش از ۹۰ روز در هلند اقامت داشته باشد باید برای دریافت ویزای MVV هلند (بلند مدت) این کشور اقدام نماید. در این روش متقاضیان ملزم به دریافت مجوز اقامت موقت (MVV) یا دریافت مجوز اقامت از بخش خدمات مهاجرت و تابعیت از سفارت هلند در ایران هستند. متقاضی و حامی مالی متقاضی می‌توانند به صورت همزمان اقدامات لازم برای MVV و مجوز اقامت را انجام دهند. توجه داشته باشید که به روند دریافت MVV و مجوز اقامت، اصطلاحاً TEV Procedure گفته می‌شود. چنانچه متقاضی برای اخذ ویزای بلند مدت هلند اقدام نماید در ابتدای این روند یک شماره اختصاصی به نام V-number دریافت می‌کند. همان طور که گفته شد V-number یک شماره منحصر به فرد است که برای احراز هویت متقاضی از سوی سازمان مهاجرت و تابعیت هلند (IND) و سازمان‌های وابسته به آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولاً این شماره پشت برگه‌های مدارک اقامتی حک شده است.

ویزای فرش نارنجی (Orange Carpet Visa)
تسهیلات اعطای ویزای فرش نارنجی برای افرادی است که به طور پیوسته جهت کار و بیزنس به هلند سفر می‌کنند و یا کارمندان شرکت‌هایی که برای ماموریت‌های کاری مدام به هلند رفت و آمد خواهند داشت. برای دریافت این ویزا باید مستقیماً به سفارت هلند در ایران مراجعه شود. این ویزا برای کارمندان و صاحبان شرکت‌ها مزایای بسیاری دارد. از جمله این که در مدت زمان کوتاهی صادر و به صورت چندبار ورود برای متقاضی صادر خواهد شد.

مدارک ویزای هلند

هر متقاضی برای دریافت ویزای شینگن هلند ملزم به تهیه و آماده سازی مدارکی است که برای بررسی پرونده‌ی آنها کاملاً ضروری می‌باشد. این مدارک عبارتند از:

فرم ویزای شینگن هلند
هر متقاضی برای دریافت ویزای شینگن هلند باید فرم ویزای شینگن سفارت را با دقت تکمیل نماید. این فرم باید به زبان انگلیسی تکمیل شود.

مدارک شغلی
چنانچه متقاضی دریافت ویزای شینگن هلند هستید باید توجه داشته باشید که مدارک شغلی برای هر یک از گروه مشاغلین متفاوت است و این مدارک باید طبق هر گروه‌بندی شغلی تهیه شوند:

کارمندان (بخش دولتی و خصوصی)
الف) گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، نام مدیر یا رئیس، میزان درآمد سالیانه، مدت زمان موافقت شده با مرخصی، اشاره به دلیل سفر به کشور یا کشورهای عضو شینگن
ب) ترجمه­ی فیش حقوقی۳ ماه آخر
ج) ترجمه کلیه سوابق بیمه‌ای
د) ترجمه حکم کارگزینی
ه) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ی) ترجمه سوابق بیمه شغلی
کارفرمایان و شرکت‌ها
الف) ترجمه­ی «آگهی تأسیس»، «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت
ب) ترجمه­ی لیست بیمه و فیش حقوقی ۳ ماه آخر کارمندان
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د)ترجمه سوابق بیمه شغلی
تاجران و بازرگانان
الف) ترجمه کارت بازرگانی
ب) ترجمه گواهی اتاق بازرگانی
ج) ترجمه سوابق بیمه شغلی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
پزشکان
الف) ترجمه پروانه دائم طبابت
ب) ترجمه کارت نظام پزشکی
ج) ترجمه پروانه مطب (در صورت وجود)
د) ترجمه سوابق بیمه شغلی
ه) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
مهندسان
الف) ترجمه پروانه نظام مهندسی
ب) ترجمه قرارداد شرکتی
ج) ترجمه جواز ساخت و ساز
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
کارخانه­داران یا صاحبان مشاغل آزاد
الف) ترجمه پروانه نظام مهندسی
الف) ترجمه پروانه بهره­برداری
ب) ترجمه جواز کسب
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
وکلا
الف) ترجمه پروانه وکالت
ب) ترجمه گواهینامه وکالت
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
پرستاران
الف) ترجمه کارت نظام پرستاری
ب) ترجمه حکم کارگزینی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
بازنشستگان
الف) ترجمه حکم بازنشستگی
ب) ترجمه فیش حقوقی ۳ ماه اخیر بازنشستگی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
دانشجویان یا دانش‌آموزان
الف) ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل
ب) ترجمه کارت دانشجویی
ج) گواهی تقبل هزینه‌ها توسط یکی از والدین
هنرمندان
الف) ترجمه گواهی عضویت در یکی از انجمن‌های رسمی کشور
ب) مدارکی برای اثبات فعالیت‌های هنری (حضور در نمایشگاه‌ها و …)
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
مدارک مالی
پرینت حساب بانکی ۶ ماه اخیر به انگلیسی، بر روی سربرگ بانک به همراه مهر و امضای بانک

نامه‌­ی استعلام تمکن مالی بانک به زبان انگلیسی بر روی سربرگ بانک

اصل و کپی شناسنامه معتبر
لازم است که شناسنامه فرد متقاضی به زبان انگلیسی ترجمه شود. هرچند نیاز نیست ترجمه شناسنامه و دیگر مدارک به تأیید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه ایران برسد و تنها مهر دارالترجمه رسمی کفایت می‌کند.

اسناد ملکی
ارائه سند ملکی برای ویزای شینگن هلند اختیاری است.

تاریخچه سفر
کپی صفحات پاسپورت‌های قبلی که مهر ویزا درج شده به عنوان سابقه سفر الزامی می‌باشد.

عکس
دو قطعه عکس پرسنلی در قطع ۴.۵×۳.۵ مربوط به ۶ ماه آخر با زمینه سفید و بدون روتوش موردنیاز است.

پاسپورت معتبر
داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و دو صفحه خالی الزامی است.

دعوتنامه
چنانچه از سوی شخص، شرکتی یا موسسه‌ای دارای دعوتنامه هستید؛ لازم است دعوتنامه و مدارک دعوت کننده را ضمیمه‌ی پرونده خود سازید. مدارک هویتی فرد دعوت کننده :

تصویر کارت شناسایی یا پاسپورت معتبر دعوت کننده

آدرس و کد پستی دعوت کننده
شماره تماس دعوت کننده
ایمیل دعوت کننده
اصل و کپی بلیط هواپیما
هنگام تحویل مدارک ویزای شینگن به مراکزVFS یا سفارت ارائه بلیط رفت و برگشت نیز الزامی می‌باشد.

بیمه مسافرتی
متقاضی برای سفر به کلیه کشورهای حوزه شینگن به بیمه مسافرتی با حداقل پوشش۳۰۰۰۰ یورویی نیاز دارد.

واچر هتل
رسید تأیید رزرو هتل و داشتن برنامه سفر مدون برای دریافت ویزای شینگن این کشور الزامی است. این تأییدیه مدرکی است که نشان می‌دهد مسافر پس از اقامتی محدود در هلند به کشور مبدأ بازخواهد گشت.

اخذ ویزای هلند در با من رو

درخواست متقاضیان ایرانی برای اخذ فوری و تضمینی ویزای شینگن هلند رورز به روز در حال افزایش است. همچنین سخت­گیری­ سفارت‌ هلند در خصوص موافقت یا عدم موافقت با درخواست متقاضیان ایرانی نوسانات بسیاری در این سال‌ها داشته است. در حال حاضر خدمات کنسولی و ثبت درخواست ویزای هلند به شرکت خدمات برون سپاری VFS Global واگذار شده است. بنابراین کلیه متقاضیان برای تحویل مدارک ویزای هلند و انجام انگشت‌نگاری باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی مراجعه نمایند. همچنین بسیاری از شهروندان ایرانی ترجیح می‌دهند که کلیه امور مربوط به اخذ ویزای خود را به شرکت‌ها و آژانس‌های مهاجرتی بسپارند تا به صورت تضمینی ویزای خود را اخذ نمایند. باید اعلام کنیم واژه ویزای تضمینی شینگن هلند در صورتی قابل اعتماد تلقی می‌شود که به معنای «ضمانت بازگشت وجه در صورت ریجکت شدن ویزای متقاضی» باشد؛ نکته مهمی که برخی از شهروندان در هنگام عقد قرارداد به آن توجهی نمی‌کنند. تیم کارشناسان با من ­رو با تکیه بر دانش و تجربه در خصوص خدمات ویزای شینگن هلند و با آگاهی از روال کنونی سفارت‌ هلند ، پس از بررسی شرایط هر متقاضی، در نهایت بهترین و مطمئن‌­ترین راه را برای اخذ ویزای این کشور عضو شینگن انتخاب خواهند کرد. خدمات ویزای تضمینی شینگن هلند در بامن‌رو بدین منوال است که در صورت ریجکتی، کلیه مبالغی که پرداخت نموده‌­اید به شما عودت داده خواهد شد.

Bamanro

DS-160 فرم فارسی
چک لیست ویزای آمریکا
نمونه دعوتنامه توریستی
DS-160 راهنمای فرم

مشاوره و ارزیابی مدارک ویزای هلند

پشتیبانی 24 ساعته

248 0808 0912

Bamanro

تماس با ما

ساعات کاری “با من رو”

شنبه تا چهارشنبه : 9:30 تا 18:30

پنجشنبه : 9:30 تا 13:30

تعطیلات : پشتیبانی 24 ساعته

Bamanro

اطلاعات تماس

پاسداران , ابتدای اختیاریه جنوبی , پلاک 2 , واحد 2

تلفن : 9502 2624 021

پشتیبانی : 248 0808 0912

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "با من رو" می باشد