Bamanro

ویزای فنلاند

شرایط و مدارک ویزای فنلاند

آشنایی با ویزای فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی و یکی از هم پیمانان کشورهای عضو شینگن محسوب می‌شود. چند سالی است که ویزای فنلاند در بین متقاضیان ایرانی محبوبیت فراوانی یافته است. ویزای فنلاند یکی از متداول‌‏ترین ویزاهای شینگن کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که توسط سفارت این کشور برای متقاضیان صارد می‌شود. ویزای شینگن فنلاند شرایط و قوانین همچون دیگر ویزاهای شینگن دارد و از ابن قاعده مستثنی نیست. ویزای شینگن فنلاند از نوع کوتاه مدت بوده و به طور معمول برای حداکثر ۹۰ روز در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه دارای اعتبار است. تجربه با من رو در اخذ ویزای فنلاند نشان می‌دهد که هنوز متقاضیان ایرانی بسیاری در مورد ویزای فنلاند یا همان ویزای شینگن فنلاند، انواع آن و مراحل اخذ این ویزا به اطلاعات کافی دسترسی ندارند. چنانچه به دنبال اخذ ویزای فنلاند هستید در این مقاله همراه ما باشید.

ویزای فنلاند در یک نگاه

نوع ویزا: شینگن

وقت و انگشت‌نگاری: دارد

مدت زمان صدور ویزا: ۱۵ روز

هزینه صدور ویزا بزرگسالان: ۶۵ یورو

هزینه صدور ویزا کودکان: ۳۵ یورو

سفارت در ایران: دارد

انواع ویزای فنلاند

همان‌طور که پیش از این اشاره شد فنلاند یکی از کشورهای عضو شینگن است و ویزای این کشور در قالب قوانین و ضوابط یکپارچه ویزاهای شینگن برای متقاضیان صادر می‌شود. به همین دلیل دارندگان این ویزا امکان سفر به ۲۶ کشور عضو شینگن را خواهند داشت. ویزای شینگن فنلاند به چهار نوع تقسیم می‌شود که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

ویزای توریستی فنلاند
کلیه متقاضیان ایرانی که به منظور گردشگری قصد سفر به فنلاند را دارند باید جهت اخذ ویزای شینگن فنلاند اقدام نمایند. این ویزا صرفاً به منظور اهداف توریستی صادر می‌شود و نمی‌توان از آن برای کار یا تحصیل در فنلاند استفاد نمود.

ویزای بازدید تجاری
این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به دلیل مقاصد تجاری و مراودات بازرگانی تمایل دارند به فنلاند سفر کنند. برای ویزای بازدید تجاری ارائه یک دعوتنامه رسمی معتبر از سوی شرکت میزبان فنلاندی بر روی سربرگ الزامی است. در این دعوتنامه باید به هدف از سفر، مقصد و مدت زمان سفر اشاره شود.

ویزای دیدار خانواده و بستگان
این ویزای برای آن دسته از متقاضیانی صادر می‌شود که برای ملاقات بستگان خود که ساکن یا شهروند فنلاند هستند به این کشور سفر می‌کنند. ویزای دادرخانواده فنلاند نیاز به دعوتنامه از سوی بستگان ساکن فنلاند دارد. این دعوتنامه باید دارای تاریخ و امضاء باشد و از صدور آن بیشتر از ۳ ماه نگذشته باشد. همچنین اطلاعات دعوت کننده و دعوت شونده اعم از نام، تاریخ تولد، آدرس و شماره تلفن، هدف از سفر و مدت زمان اقامت باید ذکر شود.

برای این ویزا علاوه بر دعوتنامه باید مدارکی جهت اثبات روابط خانوادگی یا خویشاوندی میان متقاضی و میزبان باید ارائه شود. مدارک و اسناد قابل قبول سفارت جهت اثبات خواشاوندی شناسنامه، گواهی ازدواج و …. است.
ویزای شرکت در کنفرانس و رویدادهای فرهنگی-ورزشی
متقاضیانی که قصد دارند در رویدادهای فرهنگی یا ورزشی و کنفرانس‌های علمی شرکت نمایند نسبت به دریافت این ویزا مدارک خود را تهیه و آماده می‌کنند.

توجه داشته باشید که مرکز درخواست ویزای فنلاند در تهران تنها ویزاهای کوتاه مدت (که همگی در زمره ویزاهای شینگن قرار می‌گیرند) را برای شهروندان ایرانی صادر می‌کند.
برای ویزای شرکت در کنفرانس همانند ویزای بازدید تجاری ارائه یک دعوتنامه رسمی معتبر الزامی است. دعوتنامه باید با ذکر نام متقاضی و شماره سریال پاسپورت وی از سوی مجموعه برگزار کننده رویداد در فنلاند باشد. همچنین در دعوتنامه علاوه بر اطلاعات تماس برگزار کننده باید ذکر شود چه کسی مسئول پرداخت هزینه‌ها خواهد بود.

علاوه بر ویزاهای کوتاه مدت فنلاند ویزاهای بلند مدتی نیز برای متقاضیان صادر می‌شود که اعتبار آنها بیش از ۹۰ روز خواهد بود. در ادامه به مهمترین ویزاهای بلند مدت فنلاند خواهیم پرداخت:

ویزای تحصیلی فنلاند
از جمله ویزاهایی که اداره مهاجرت فنلاند در اختیار متقاضیان قرارداده است ویزای تحصیلی فنلاند می‌باشد. تحصیل در دانشگاه‌های فنلاند برای دانشجویان بین‌المللی فراهم است هرچند شرایط آن در مقایسه با دیگر کشورهای شینگن تفاوت‌هایی دارد. نیاز به گذراندن امتحان ورودی در مقطع لیسانس از جمله این تفاوت‌ها است که اکثر رشته‌ها نیز به زبان فنلاندی یا سوئدی تدریس می‌شوند و تعداد کمی رشته به زبان انگلیسی هستند. ویزای تحصیلی فنلاند نوعی ویزای بلند مدت است و برای دانشجویانی صادر می‌شود که دارای پذیرش تحصیلی از مراکز آموزشی فنلاند هستند. برای دریافت ویزای دانشجویی فنلاند باید مدارک هویتی، مالی و تحصیلی را در وب سایت اداره مهاجرت ایمن کشور آپلود نمود و به صورت آنلاین درخواست مجوز تحصیل در فنلاند را ارائه نمود. معمولاً که برای دوره‌هایی که بیش از ۹۰ روز هستند ویزای بلند مدت تحصیلی صادر می‌شود که عمدتاً ۲ سال اعتبار دارند. هر چند در صورتی که طول دوره تحصیل متقاضی کمتر از ۲ سال باشد این مجوز اقامت تا پایان دوره تحصیل متقاضی معتبر خواهد بود.

ویزای کار فنلاند
برای کار در فنلاند یا جهت کارآفرینی در این کشور نیاز به یک ویزای کار بسیار حائز اهمیت است. پیش از دریافت مجوز کار متقاضی باید یک فرصت شغلی مناسب در فنلاند برای خود پیدا کند. تقاضای مجوز کار در فنلاند در ابتدا به صورت آنلاین انجام می‌گیرد. پس از آن متقاضی باید با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت فنلاند در ایران مراجعه کند. کلیه خدمات آنلاین اجازه اقامت برای کار در فنلاند از طریق وب‌سایت EnterFinlad انجام می‌شود. اولین مجوز کار و اقامت در فنلاند برای مدت زمانی بیشتر از ۹۰ روز صادر خواهد شد.

وقت سفارت فنلاند

برای اخذ ویزای فنلاند دریافت وقات سفارت این کشور الزامی است. سفارت فنلاند در تهران از تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۷ رسماً اعلام نموده کلیه مراحل اولیه درخواست ویزا به شرکت خدمات برون‌سپاری VFS Global واگذار شده است. بنابراین لازم است کلیه متقاضیان جهت تعیین وقت آنلاین برای تحویل مدارک و انگشت‌نگاری به وب‌سایت کارگزاری VFS در تهران مراجعه نمایند. هرچند بررسی مدارک و تصمیم‌گیری نهایی در زمینه صدور ویزا بر عهده سفارت فنلاند خواهد بود. به علت حجم بالای تقاضا برای ویزای فنلاند کارگزاری VFS پیشنهاد نموده که ۳ ماه پیش از سفر نسبت به اخذ نوبت و انجام درخواست اقدام شود.

کلیه هزینه اخذ ویزا و ارائه خدمات باید به صورت نقدی (ارز یورو) در هنگام مراجعه به کارگزاری و ثبت درخواست ویزا پرداخت شود.

برای هر متقاضی باید یک وقت جداگانه دریافت شود. به عنوان مثال اگر خانواده‌ای ۴ نفره قصد دارند به فنلاند سفر کنند باید ۴ نوبت جداگانه دریافت نمایند. هرچند کودکان زیر ۱۲ سال نیازی به دریافت وقت و انگشت‌نگاری نخواهند داشت.

وقت سفارت فنلاند به صورت آنلاین تعیین می‌شود. برای دریافت وقت متقاضی ملزم است فرم تعیین وقت این سفارت را تکمیل نماید. در این فرم اطلاعات زیر از متقاضی سوال خواد شد:

نام و نام خانوادگی
تاریخ تولد
اطلاعات پاسپورت
اطلاعات تماس
تاریخ سفر به فنلاند
نوع ویزای درخواستی
تاریخ موردنظر برای مراجعه
اطلاعات فرم باید به طور کامل تکمیل شود. در غیر این صورت برای متقاضی هیچ وقت ملاقاتی رزرو نخواهد شد. متقاضی پس از تکمیل فرم و انتخاب تاریخ موردنظر، رسید تعیین وقت خود را دریافت می‌کند که در زمان مراجعه باید پرینت آن را هنگام ورود به مرکز خدمات ویزا ارائه دهد.

مدارک ویزای فنلاند

مدارک ویزای شینگن فنلاند باید توسط دارالترجمه‌های رسمی در ایران به زبان انگلیسی ترجمه شوند. نیازی نیست مدارک ویزای فنلاند به تأییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برسند و مهر دارالترجمه رسمی به تنهایی کفایت خواهد کرد. مدارک ویزای فنلاند باید با دقت تهیه و آماده شوند تا هنگام مراجعه به کارگزاری VFS تحویل داده شوند. مدارک ویزای فنلاند مشابه به مدارک سایر کشورهای حوزه شینگن همچون ویزای شینگن آلمان است. کلیه مدارک موردنیاز ویزای فنلاند در ادامه آمده است:

فرم ویزای شینگن فنلاند
هر متقاضی برای اقامت محدود در فنلاند باید فرم ویزای شنگن فنلاند را با دقت تکمیل نماید. این فرم باید به زبان انگلیسی و با اطلاعات صحیح تکمیل شود.

مدارک شغلی
چنانچه متقاضی دریافت ویزای شینگن فنلاند هستید باید توجه داشته باشید که مدارک شغلی برای هر یک از گروه مشاغلین متفاوت است و این مدارک باید طبق هر گروه‌بندی شغلی تهیه شوند:

کارمندان (بخش دولتی و خصوصی)
الف) گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، نام مدیر یا رئیس، میزان درآمد سالیانه، مدت زمان موافقت شده با مرخصی، اشاره به دلیل سفر به کشور فنلاند
ب) ترجمه­ ی فیش حقوقی۳ ماه آخر
ج) ترجمه کلیه سوابق بیمه‌ای
د) ترجمه حکم کارگزینی
ه) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ی) ترجمه سوابق بیمه شغلی
کارفرمایان و شرکت‌ها
الف) ترجمه­ی «آگهی تأسیس»، «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت
ب) ترجمه­ی لیست بیمه و فیش حقوقی ۳ ماه آخر کارمندان
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د)ترجمه سوابق بیمه شغلی
تاجران و بازرگانان
الف) ترجمه کارت بازرگانی
ب) ترجمه گواهی اتاق بازرگانی
ج) ترجمه سوابق بیمه شغلی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
پزشکان
الف) ترجمه پروانه دائم طبابت
ب) ترجمه کارت نظام پزشکی
ج) ترجمه پروانه مطب (در صورت وجود)
د) ترجمه سوابق بیمه شغلی
ه) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
مهندسان
الف) ترجمه پروانه نظام مهندسی
ب) ترجمه قرارداد شرکتی
ج) ترجمه جواز ساخت و ساز
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
کارخانه ­داران یا صاحبان مشاغل آزاد
الف) ترجمه پروانه نظام مهندسی
الف) ترجمه پروانه بهره ­برداری
ب) ترجمه جواز کسب
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
وکلا
الف) ترجمه پروانه وکالت
ب) ترجمه گواهینامه وکالت
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
پرستاران
الف) ترجمه کارت نظام پرستاری
ب) ترجمه حکم کارگزینی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
بازنشستگان
الف) ترجمه حکم بازنشستگی
ب) ترجمه فیش حقوقی ۳ ماه اخیر بازنشستگی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
دانشجویان یا دانش‌آموزان
الف) ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل با قید مدت زمان مرخصی و تأییدیه ثبت نام ترم یا سال بعد
ب) گواهی تقبل هزینه‌ها توسط یکی از والدین
هنرمندان
الف) ترجمه گواهی عضویت در یکی از انجمن‌های رسمی کشور
ب) مدارکی برای اثبات فعالیت‌های هنری (حضور در نمایشگاه‌ها و …)
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
افراد خانه دار
الف) گواهی درآمد همسر، قراردادکاری همسر، صورتحساب بانکی همسر، و فیش حقوقی ۳ ماه اخیر
مدارک مالی
پرینت حساب بانکی ۶ ماه اخیر به انگلیسی، بر روی سربرگ بانک به همراه مهر و امضای بانک

نامه ­ی استعلام تمکن مالی بانک به زبان انگلیسی بر روی سربرگ بانک

اصل و کپی شناسنامه معتبر
لازم است که شناسنامه فرد متقاضی به زبان انگلیسی ترجمه شود. هرچند نیاز نیست ترجمه شناسنامه و دیگر مدارک به تأیید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه ایران برسد و تنها مهر دارالترجمه رسمی کفایت می‌کند.

اسناد ملکی
ارائه سند ملکی برای ویزای شینگن فنلاند اختیاری است.

تاریخچه سفر
کپی صفحات پاسپورت‌های قبلی که مهر ویزا درج شده به عنوان سابقه سفر الزامی می‌باشد.

عکس
دو قطعه عکس پرسنلی در قطع ۴.۵×۳.۵ مربوط به ۶ ماه آخر با زمینه سفید و بدون روتوش موردنیاز است.

پاسپورت معتبر
داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و دو صفحه خالی الزامی است.

دعوتنامه
چنانچه از سوی شخص، شرکتی یا موسسه‌ای دارای دعوتنامه هستید؛ لازم است دعوتنامه و مدارک دعوت کننده را ضمیمه‌ی پرونده خود سازید. مدارک هویتی فرد دعوت کننده :

تصویر کارت شناسایی یا پاسپورت معتبر دعوت کننده
آدرس و کد پستی دعوت کننده
شماره تماس دعوت کننده
ایمیل دعوت کننده
برنامه سفر
برنامه سفر در طول اقامت در فنلاند بسیار حائز اهمیت است.
اصل و کپی بلیط هواپیما
هنگام تحویل مدارک ویزای شینگن به مراکزVFS یا سفارت ارائه بلیط رفت و برگشت نیز الزامی می‌باشد.

بیمه مسافرتی
متقاضی برای سفر به کلیه کشورهای حوزه شینگن به بیمه مسافرتی با حداقل پوشش۳۰۰۰۰ یورویی نیاز دارد. این بیمه باید در برگیرنده درمان اورژانس و بازگرداندن فرد فوت شده باشد.

واچر هتل
رسید تأیید رزرو هتل و داشتن برنامه سفر مدون برای دریافت ویزای شینگن این کشور الزامی است. این تأییدیه مدرکی است که نشان می‌دهد مسافر پس از اقامتی محدود در فنلاند به کشور مبدأ بازخواهد گشت.

چنانچه که متقاضی زیر سن قانونی (کمتر از ۱۸ سال) باشد و تنهایی یا با یکی از والدین خود قصد سفر به فنلاند را دارد باید مدارک زیر را تهیه و ارائه نماید: الف) رضایت‌نامه محضری والدین یا قیم قانونی، ب)گواهی اشتغال به کار و درآمد والدین، ج)فیش حقوقی والدین در ۳ ماه گذشته د) والدین باید فرم تقاضا ویزا برای فرزند خود را امضاء نمایند.

هزینه ویزای فنلاند

هزینه ویزای شینگن فنلاند برای هر ۴ نوع ویزایی که در بالا بدان‌ها اشاره شد مبلغ ۶۰ یورو می‌باشد. این هزینه برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان اعلام شده است. توجه داشته باشید که علاوه بر هزینه ویزا، هر متقاضی جهت دریافت خدمات مرکز VFS باید ۲۹ یوور نیز پرداخت نماید. همان طور که گفته شد هزینه ویزاها و خدمات باید به صورت نقدی و با ارز یورو در مرکز درخواست ویزا پرداخت شود.

مدت زمان صدور ویزای فنلاند

طبق اعلام وب سایت سفارت فنلاند در ایران مدت زمان بررسی درخواست ویزای فنلاند و صدور آن ۱۵ روز به طول می‌انجامد. صدور ویزا طی ۱۵ روز تنها در صورت کامل بودن مدارک متقاضی امکان‌پذیر خواهد بود. در طول بررسی پرونده چنانچه افسر صدور ویزا نیاز به اطلاعات یا مدارک بیشتری داشته باشد یا برای مصاحبه با متقاضی تماس گرفته شود و همین موارد باعث طولانی‌تر شدن پروسه صدور ویزا خواهد شد. همچنین طبق ماده ۲۳ قانون پارلمان و شورای اتحادیه اروپا جهت تخصیص کد ویزا مدت زمان رسیدگی به درخواست متقاضی امکان دارد تا ۳۰ روز افزایش یابد.

نکات مهم ویزای فنلاند

سفارت فنلاند در تهران پس از بررسی مدارک و رسیدگی به درخواست ویزای متقاضیان، پاسپورت آنها را به مرکز درخواست ویزای فنلاند عودت می‌کند.

چنانچه فرم درخواست ویزای شینگن فنلاند به درستی تکمیل نشود و دارای حتی کوچکترین نواقص باشد می‌تواند منجر به رد ویزای متقاضی گردد.

امکان لغو یا تغییر تاریخ وقت ملاقات وجود ندارد. چنانچه متقاضی در وقت تعیین شده خود به مرکز خدمات ویزا مراجعه نکند باید مجدداً برای دریافت وقت اقدام نماید.

اخذ ویزای فنلاند در با من رو

بسیاری از شهروندان ایرانی ترجیح می‌دهند که کلیه امور مربوط به اخذ ویزای خود را به شرکت‌ها و آژانس‌های مهاجرتی بسپارند تا به صورت تضمینی ویزای خود را اخذ نمایند. باید اعلام کنیم واژه ویزای تضمینی شینگن فنلاند در صورتی قابل اعتماد تلقی می‌شود که به معنای «ضمانت بازگشت وجه در صورت ریجکت شدن ویزای متقاضی» باشد؛ نکته مهمی که برخی از شهروندان در هنگام عقد قرارداد به آن توجهی نمی‌کنند. تیم کارشناسان با من­رو با تکیه بر دانش و تجربه در خصوص خدمات ویزای شینگن فنلاند و با آگاهی از روال کنونی صدور ویزای فنلاند، پس از بررسی شرایط هر متقاضی، در نهایت بهترین و مطمئن­ترین راه را برای اخذ ویزای این کشور عضو شینگن انتخاب خواهند کرد. خدمات ویزای تضمینی شینگن فنلاند در بامن‌رو بدین منوال است که در صورت ریجکتی، کلیه مبالغی که پرداخت نموده­اید به شما عودت داده خواهد شد.

Bamanro

DS-160 فرم فارسی
چک لیست ویزای آمریکا
نمونه دعوتنامه توریستی
DS-160 راهنمای فرم

مشاوره و ارزیابی مدارک ویزای فنلاند

پشتیبانی 24 ساعته

248 0808 0912

Bamanro

تماس با ما

ساعات کاری “با من رو”

شنبه تا چهارشنبه : 9:30 تا 18:30

پنجشنبه : 9:30 تا 13:30

تعطیلات : پشتیبانی 24 ساعته

Bamanro

اطلاعات تماس

پاسداران , ابتدای اختیاریه جنوبی , پلاک 2 , واحد 2

تلفن : 9502 2624 021

پشتیبانی : 248 0808 0912

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "با من رو" می باشد