Bamanro

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

شرایط و مدارک ویزای فرصت مطالعاتی

آشنایی با ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

فرصت مطالعاتی یک دوره‌ی زمانی مستقل در دوره­‌ی دکتری محسوب می‌­ شود که به مطالعه و انجام تحقیق در دانشگاه‌­های برتر دنیا اختصاص می‌­یابد. فرصت مطالعاتی، امتیازی منحصر به فرد است و در اختیار دانشجویانی قرار می‌­گیرد که توانایی در دانش‌­پژوهی و تحقیق در رشته­‌ی تحصیلی خود را از طریق آثار منتشر شده یا فعالیت­‌های علمی دیگر به اثبات رسانیده­‌اند. اگر قصد دارید برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا اقدام کنید؛ این مقاله را از دست ندهید.

فرصت مطالعاتی در کانادا

دانشگاه­‌های کانادا از منظر رتبه­‌بندی­‌های علمی و امکانات پژوهشی از اعتبار و محبوبیت بالایی برخوردار هستند. بنابراین هر سال در بسیاری از کشورهای سرتاسر جهان، دانشجویان برای ادامه تحصیلات خود، اقدام به دریافت پذیرش از برترین دانشگاه‌­های کانادا از طریق ویزای تحصیلی دانشجویی می‌­نمایند. فرصت مطالعاتی نیز یکی از ویزاهای پرطرفدار است که دانشجویان بسیاری متقاضی دریافت آن هستند. دولت کانادا نیز به هدف ارتقای گستره­‌ی تبادلات علمی و فرهنگی میان کانادا و دانش پژوهان سایر کشورها، علاوه بر ویزای دانش آموزی کانادا ، ویزای دانشجویی کانادا؛ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا را نیز به واجدین شرایط، اعطاء می‌­نماید. متقاضیان می‌­توانند پس از پذیرش از دانشگاه، موسسات علمی-تحقیقاتی یا مراکز آموزشی کانادا، جهت دریافت ویزای فرصت مطالعاتی اقدامات لازم را انجام دهند. این ویزا به دلیل ویژگی­‌های متمایز و ممتازی که دارا است در رده‌­بندی خاصی میان ویزاهای تحصیلی و کاری جای می­‌گیرد؛ توجه داشته باشید که انتخاب نوع صحیح این ویزا برای اخذ موفقیت آمیز آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

متقاضیان فرصت مطالعاتی کانادا معمولاً از لحاظ آموزشی، فرهنگی و اجتماعی از جایگاه بالایی برخوردار هستند. در قدم اول اکثر متقاضیان ویزای فرصت
مطالعاتی باید برای دریافت ویزای کار اقدام نمایند و با توجه به شرایطی که دارند فرم‌­های مربوط به آن را تکمیل کنند؛ به طور مثال اگر در حین فرصت مطالعاتی از مراکز آموزشی مربوطه در کشور کانادا، حقوق دریافت می­‌کنند نیاز به ویزای کار دارند. چنانچه متقاضی قرار نیست در حین گذارندن دوره فرصت مطالعاتی حقوق دریافت نماید می‌­تواند از طریق دریافت ویزای گردشگری یا ویزای تحصیلی نیز نسبت به اخذ ویزای فرصت مطالعاتی اقدام کند.

مزیت­‌های فرصت مطالعاتی در کانادا

فرصت مطالعاتی، تجربه­‌ی بی­‌نظیری برای تحقیق و یادگیری در دانشگاه‌­های کانادا را فراهم می‌­نماید.
فرصت مطالعاتی، برنامه­‌ای ایده‌­آل برای تحصیل در برترین دانشگاه‌­های جهان به ویژه کانادا خواهد بود.
فرصت مطالعاتی امکان مشارکت‌های علمی یا انتشار مقاله با اساتید مطرح دانشگاه کانادا را فراهم می‌­سازد.
فرصت مطالعاتی، زمان خوبی برای شرکت در کنفرانس­‌ها و همایش‌­های معتبر بین­‌الملی است.
فرصت مطالعاتی، تجربه خوبی برای زندگی و کسب تجارب کاری دردانشگاه های معتبر را در اختیار دانشجویان قرار می‌­دهد.
فرصت مطالعاتی، برای جذب هیأت علمی در دانشگاه‌ها بسیار تأثیرگذار است و به عنوان سوابق علمی متقاضی در نظر گرفته می‌شود.

مراحل انجام دوره فرصت مطالعاتی در کانادا

برای درخواست فرصت مطالعاتی، متقاضی باید مراحل زیر را طی نماید:

انتخاب دانشگاه و استاد
در ابتدا، متقاضی دریافت ویزا باید با توجه به اولویت خود اساتید و دانشگاه‌­های موردنظر در حیطه‌ی فعالیت‌های تحقیقاتی‌اش را مشخص نماید. سپس به اساتید انتخاب شده ایمیلی جهت ابراز تمایل به همکاری در دوره­‌های فرصت مطالعاتی ارسال کند.
درخواست نامه پذیرش
در صورتی که یکی از اساتید، موافقت خود را برای همکاری با متقاضی اعلام نمود؛ شخص متقاضی باید از استاد انتخاب شده درخواست نامه پذیرش از طرف دانشگاه میزبان را انجام دهد.
نامه کمک مالی
متقاضی باید درخواست برای شرکت در برنامه‌ی فرصت مطالعاتی را به تحصیلات تکمیلی دانشگاه مبدأ خود برای صدور نامه کمک مالی ارائه دهد. پس از دریافت نامه پشتیبانی مالی، می­‌تواند مراحل اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا را آغاز نماید.
تکمیل فرم فرصت مطالعاتی
متقاضی می‌بایست نامه پذیرش و کپی ویزای کانادا را به بخش فرصت مطالعاتی وزارت علوم ارائه نماید و فرم مربوط به شرکت در این دوره را تکمیل کند. در آخر نامه‌­­ی اجازه‌­ی خروج از کشور برای متقاضی صادر می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای فرصت مطالعاتی کانادا

مدارک ویزای فرصت مطالعاتی به شرح زیر آمده است:

مدارک شناسایی و هویتی
اصل پاسپورت جدید و پاسپورت­‌های قدیمی

ترجمه اصل شناسنامه

یک قطعه عکس استاندارد با پس زمینه سفید در اندازه­‌ی ۵*۴/۵

ترجمه سند ازدواج (در صورت نیاز)

تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی (برای متقاضی و همراهان متقاضی به صورت جداگانه)

مدارک تحصیلی
گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن متقاضی

ارائه نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی

ترجمه آخرین مدرک تحصیلی متقاضی

ترجمه کلیه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی

ارائه مدرک زبان معتبر

نامه‌‌ی تاییدیه از دانشگاه محل تحصیل یا حتی وزارت علوم ایران مبنی بر اینکه متقاضی را حمایت مالی نمایند.

مدارک شغلی و مالی
رزومه کامل و عکس‌­دار با ذکر تمامی تاریخ‌­ها و سوابق شغلی

مدارک مالی معتبر از جمله نامه­‌ی تمکن بانکی به زبان انگلیسی که مهر امور بین­‌الملل بانک بر آنها درج شده باشد؛ به همراه گزارش گردش حساب در چهار ماه اخیر برای نشان دادن درآمد ماهیانه متقاضی.

اخذ ویزای فرصت مطالعاتی در با من رو

دوره‌ی فرصت مطالعاتی برای دانشجویان مقطع دکتری بسیار حائز اهمیت است. هرچند بسیاری از دانشجویان به دلیل عدم آشنایی با فرآیندهای آن از دریافت ویزای فرصت مطالعاتی صرف نظر می‌نمایند. توجه داشته باشید که اقدام برای فرصت مطالعاتی در دانشگاه‌های برتر دنیا، مستلزم آگاهی و استفاده از تجربه‌ی دیگران است و می‌تواند تلاش‌های متقاضی را به نتیجه‌ی مطلوب برساند. کارشناسان خبره‌ی با‌من‌رو با سال‌ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود. چنانچه قصد دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا را دارید با کارشناسان با‌من‌‌رو در تماس باشید.

Bamanro

DS-160 فرم فارسی
چک لیست ویزای آمریکا
نمونه دعوتنامه توریستی
DS-160 راهنمای فرم

مشاوره ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

پشتیبانی 24 ساعته

248 0808 0912

Bamanro

تماس با ما

ساعات کاری “با من رو”

شنبه تا چهارشنبه : 9:30 تا 18:30

پنجشنبه : 9:30 تا 13:30

تعطیلات : پشتیبانی 24 ساعته

Bamanro

اطلاعات تماس

پاسداران , ابتدای اختیاریه جنوبی , پلاک 2 , واحد 2

تلفن : 9502 2624 021

پشتیبانی : 248 0808 0912

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "با من رو" می باشد