Bamanro

ویزای شینگن

شرایط و مدارک ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست

یکی از معروف‌­ترین ویزاهایی که ایرانیان نام آن را بارها شنیده‌­اند یا برای آن درخواست داده‌اند؛ ویزای شینگن یا شنگن است. این ویزا برای سفر به برخی کشورهای اروپایی صادر می‌­شود که از لحاظ مقررّات تردد در کشورهای حوزه شینگن از سیستم قانونی یکپارچه‌­ای تبعیت می‌کند. ویزای شینگن از محبوبیت بالایی برخوردار است؛ زیرا اخذ این ویزا اعتبار زیادی را برای تاریخچه سفر مسافران به ارمغان می­‌آورد و سابقه‌ی داشتن ویزای شینگن، دریافت روادید از کشورهایی همچون انگلیس، کانادا و آمریکا را به مراتب آسان‌تر خواهد نمود.

پیمان شینگن

حوزه شینگن به مجموعه‌ای از کشورهای اروپایی اطلاق می‌­شود که تحت پیمانی به همین نام قرار دارند. ایده یکپارچه­‌سازی مجوز ورود به کشورهای اروپایی به سال ۱۹۵۷ باز می‌گردد. در آن سال چند کشور اروپایی به منظور یکسان نمودن مقررّات مرزی خود و رفع تردد مسافران خارجی به قلمرو این کشورها، پیمان‌نامه اولیه‌ای را در منطقه‌ا­ی به نام شینگن در لوکزامبورگ منعقد نمودند.

در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵ ایده‌ی یکپارچه‌سازی قوانین رفت و آمد مرزی برای کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بار دیگر مطرح شد و پس از بررسی‌های لازم در همان منطقه‌ی شینگن اولین پیمان رسمی منعقد گشت. بر اساس این قرارداد، رفت و آمد در مرزهای مشترک بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا آزاد و بلامانع اعلام شد. با گذشت سال­‌های متمادی، کشورهای اروپایی دیگری نیز به این پیمان پیوستند و اکثر کشورهای اروپایی به جزء بریتانیا عضو پیمان شینگن شده‌اند. همچنین کشورهایی مانند رومانی، بلغارستان، کرواسی و قبرس به زودی بخشی از این توافقنامه اروپایی خواهند شد.

در حال حاضر کشورهای زیر عضو پیمان شینگن هستند:

بلژیک، دانمارک، جمهوری چک، سوئد، سوئیس، ایسلند، ایتالیا، لیتوانی، استونی، فرانسه، آلمان، فنلاند، مجارستان، لتونی، لوکزامبورگ، اسپانیا، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اتریش، نروژ، اسلوونی، هلند، لاتویا، یونان

انواع ویزای شینگن

منطقه شینگن وسیع‌ترین ناحیه جهان است که با داشتن یک ویزا، سفر به کل منطقه‌ی آن آزاد می‌باشد. ویزای شینگن بر اساس هدف سفر و مدت زمان اقامت دارای انواع مختلفی است و مسافرانی که قصد تردد به کشورهای منطقه شینگن را دارند با در اختیار داشتن این ویزا، تحت زمان و شرایط مشخصی می­‌توانند به کشورهای حوزه شینگن سفر کنند. ویزای شینگن دارای سه گروه اصلی است که هر یک از آنها بر اساس ماهیت و هدف متقاضی از سفر صادر می­‌شود.

ویزای اتحادیه شینگن
ویزای اتحادیه شینگن (Uniform Schengen Visa) مجوز ورود، سفر و اقامت به کشورهای شینگن را به مدت حداکثر ۹۰ روز در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه برای متقاضی امکان‌­پذیر می‌­نماید. در ایران ویزای اتحادیه شینگن (USV) را به عنوان ویزای توریستی اروپا می‌شناسند که بر اساس هدف از سفر به هر یک از کشورهای عضو این پیمان برای متقاضی صادر می‌­شود. ویزای اتحادیه شینگن خود به سه دسته تقسیم می­‌شود که بر اساس ماهیت سفر یکی از آنها به متقاضی تعلّق می­‌‌گیرد:

ویزای شینگن نوع A
شینگن نوع A ، ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) است. این ویزا به فرد اجازه می­‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌­های مستقر در حوزه شینگن پرواز خود را تعویض نماید و به کشوری خارج از این حوزه سفر خود را ادامه دهد.

این ویزا تنها برای استفاده در فرودگاه­‌های محدوده شینگن اعتبار دارد و فرد اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.
ویزای شینگن نوع B
شینگن نوع B نیز ویزای ترانزیتی یا به بیان بهتر ویزای گذر موقت است. الصاق شینگن نوع B به پاسپورت مسافر، این اجازه را به وی می­‌دهد تا ظرف ۵ روز از خاک کشوری که در منطقه شینگن قرار دارد به کشوری در خارج از محدوده شینگن سفر کند. این ویزا برای مسافرانی مناسب است که قصد دارند با خودرو یا قطار از داخل خاک کشور واقع در حوزه شینگن عبور کنند.

ویزای شینگن نوع C
ویزای نوع C، روادید کوتاه مدت برای ورود و اقامت در کشورهای حوزه شینگن است. دارندگان ویزای نوع C مجاز هستند بر اساس مدت اعتبار آن در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشند. با توجه به هدف و ماهیت سفر، یکی از انواع ویزای C که در ادامه آمده به متقاضی تعلّق خواهد گرفت:

ویزای یک بار ورود شینگن
ویزای یک بار ورود که به عنوان ویزای سینگل شینگن (Single Entry) نیز شناخته می‌­شود؛ مجوز یک بار ورود به یکی از کشورهای حوزه شینگن را برای فرد متقاضی صادر می‌­کند. بدین معنی که ویزای سینگل تنها برای یک بار ورود به این کشور اعتبار دارد و پس از خروج مسافر از کشوری که ویزای سینگل از سفارت آن صادر شده است؛ اعتبار ویزا خود به خود منقضی خواهد شد.

ویزای دوبار ورود شینگن
ویزای دو بار ورود شینگن (Double Entry) شرایط و الزاماتی یکسان با ویزای یک بار ورود شینگن دارد. با این تفاوت که فرد دارنده‌ی ویزای Double Entry اجازه دارد دو بار به کشوری که در ناحیه شینگن است وارد شود. به خاطر داشته باشید که استفاده از این شرایط در محدوده زمانی مشخصی قابل اجرا است.

ویزای چندبار ورود شینگن
ویزای چند بار ورود شینگن به عنوان ویزای مالتی (Multiple Entry) و ویزای بلند مدت اروپا نیز در ایران شناخته می­‌شود. این ویزا که از طرف سفارت یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن صادر می‌­شود به متقاضی این امکان را می­‌دهد که بدون محدودیت و به دفعات مکرر وارد یکی از کشورهای حوزه شینگن شود.

تنها محدودیت ویزای مولتی شینگن بازه زمانی آن است؛ بدان معنی که اعتبار این ویزا برای اقامت و تردد در منطقه شینگن به مدت ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه از سال خواهد بود. توجه داشته باشید که به محض ورود به هر یک از کشورهای حوزه­‌ی شینگن؛ محاسبه این محدودیت زمانی آغاز خواهد شد.

ویزای اعتبار محدود منطقه‌­ای
ویزای اعتبار محدود منطقه­‌ای (LTV) بر اساس دلایلی ویژه و تحت شرایطی اضطراری صادر می­‌شود. دلایل انسان دوستانه یکی از رایج‌­ترین موارد خاصی است که موجب صدور این ویزا برای پناهجویان خواهد شد. به بیان بهتر یکی از مواردی که عموماً منجر به صدور این نوع ویزا می‌­شود برای تعامل با پناهندگانی است که از بیم آتش جنگ، فقر یا ناآرامی به صورت غیرقانونی و یا بدون مدارک معتبر وارد منطقه شینگن شده‌­اند.

الصاق ویزای اعتبار محدود منطقه‌­ای در گذرنامه به فرد اجازه می‌­دهد تنها در همان کشوری که از آن ویزا دریافت کرده است یا در چند کشور محدود دیگر ناحیه شینگن تردد نماید و مجوز ورود به دیگر کشورهای این حوزه را نخواهد داشت. بنابراین این ویزا به غیر از مناطق مشخص شده در هیچ منطقه‌‌ی دیگری اعتبار ندارد و دارنده‌ی آن، مجوز سفر به هیچ یک از دیگر مناطق شینگن را نخواهد داشت.

ویزای ملی یا ویزای نوع D شینگن
ویزای ملی شینگن (National Visas) به ویزای نوع D نیز شهرت دارد و برای متقاضیانی صادر می­شود که هدفشان از سفر به یکی از کشورهای منطقه شینگن، تحصیل، کار و یا اقامت طولانی مدت خواهد بود. به عبارت دیگر، ویزای ملی شینگن برای آن دسته از افرادی صادر می‌شود که به دنبال هدفی مشخص برای مدت زمانی طولانی نیاز به اقامت در یکی از کشورهای اروپایی دارند و پس از اتمام مدت مشخص شده، به کشور خود بازخواهند گشت. بر اساس هدف و ماهیت سفر ویزای نوعD شینگن نیز به دو دسته سینگل و مولتی تقسیم می­‌شوند:
ویزای ملی سینگل
ویزای ملی سینگل در مواردی صادر می­‌شود که متقاضی به منظور استفاده از خدمات پزشکی و درمانی اقدام می­‌کند و قصد دارد برای دوره‌­ای مشخص در یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن اقامتی محدود داشته باشد. در این موارد متقاضی تضمین می­‌نماید که پس از پایان دوره به کشور خود باز خواهد گشت. ویزای ملی سینگل به صورت یک بار ورود صادر می‌­شود و به محض خروج فرد از کشور اعتبار ویزا نیز به پایان خواهد رسید.

ویزای ملی مولتی
با در اختیار داشتن ویزای ملی مالتی (مولتی) می‌­توان بدون نیاز به دریافت ویزای دیگری به تمامی کشورهای منطقه شینگن بدون محدودیت سفر کرد. در ویزای مالتی نوع D فرد بدون نیاز به اخذ ویزای دیگری در اروپا اجازه دارد بدون محدودیت به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کند. متقاضیان زیر می‌­توانند برای این نوع ویزا اقدام نمایند:

دانشجویان بین­‌المللی که قصد دارند در مراکز علمی-آموزشی کشورهای عضو شینگن به ادامه تحصیل بپردازند. برای این دسته از افراد ویزای ملی مالتی صادر می‌­شود که به واسطه آن می‌­توانند بدون محدودیت به تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر ­کنند. توجه داشته باشید که مدت زمان اعتبار این نوع ویزا یک سال است و قابل تمدید برای سال­‌های دیگر می‌­باشد.
دانشجویان خارجی که به منظور کار بر روی پروژه‌­های تحقیقاتی و یا گذراندن فرصت مطالعاتی برای مدتی مشخص قصد دارند به کشوری در منطقه‌ی شینگن سفر نمایند.
افراد متخصصی که قصد دارند به یکی از کشورهای حوزه شینگن سفر کنند تا در یک مرکز تحقیقاتی یا موسسه آموزشی؛ بر روی پروژه‌­های علمی فعالیت نمایند. این ویزا اختصاصاً در شرایط خاص و با بررسی دقیق سوابق علمی فرد صادر می‌­شود.
افرادی که به منظور به اشتراک گذاشتن تخصص خود به کشوری در منطقه شینگن سفر می­‌کنند. ورزشکاران، هنرمندان، یا هر حرفه تخصصی دیگری در این دسته­‌بندی قرار می­‌گیرد.
در موارد اضطراری همچون شرایط حاد پزشکی یا اورژانسی که مسافر قادر نباشد برای مدت مشخصی منطقه شینگن را ترک نماید.

شرایط ویزای شینگن

کلیه متقاضیان می‌­توانند برای دریافت ویزای شینگن اقدام کنند و در این رابطه هیچ­‌گونه محدودیت یا استثنایی وجود ندارد؛ امّا برخورداری از برخی شرایط و معیارها؛ شانس دریافت ویزای شینگن را برای متقاضیان دو چندان می­‌نماید. توجه داشته باشید که سفارتخانه‌های هر کشور اروپایی شرایط خاص خود را برای صدور ویزای شینگن دارد؛ امّا در بسیاری از موارد شرایط و ضوابط اخذ ویزا در کشورهای منطقه شینگن بسیار مشابه است. مهمترین فاکتورهایی که شرایط دریافت ویزای شینگن را افزایش می‌­دهند عبارتند از:

اهداف متقاضی از سفر
برای اقامت کوتاه مدت در کشورهای حوزه شینگن باید اهداف سفر خود را به خوبی مشخص نمایید. برای مواردی که در زیر آمده است ویزای شینگن صادر می‌شود:

دیدار با خانواده و دوستان

گردشگری و توریسم
شرکت در رویدادهای فرهنگی و ورزشی
دریافت خدمات درمانی
ملاقات‌های رسمی
بر اساس هدفی که متقاضی از سفر به کشورهای حوزه شینگن دارد افسر کنسولی به صلاحدید خود ویزای یک بار ورود، دوبار ورود یا چندبار ورود برای متقاضی صادر می‌نماید.

مدارک متقاضی
ارائه مدارک موردنیاز به طور کامل، بدون نقص و کاستی از جمله شرایطی است که شانس دریافت ویزای شینگن را افزایش می­‌دهد.
سابقه سفر متقاضی
در صورتی که فرد طی پنج سال گذشته دارای سابقه سفر قابل قبولی باشد؛ احتمال دریافت ویزای شینگن افزایش می­‌یابد.
شرایط سنی متقاضی
برخی سفارت­خانه­‌های اروپایی در قبال درخواست افراد مجرد زیر ۳۰ سال که سوابق سفر به کشورهای اروپایی را هم نداشته باشند؛ معمولاً سخت‌­گیری بیشتری دارند. هرچند متقاعد نمودن افسر سفارت مبنی بر بازگشت به کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار پاسپورت تأثیرگذار خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزای شینگن

برای سفر به کشورهای عضو شینگن دریافت ویزای شینگن الزامی است و تهیه مدارک آن مشابه به ویزای شینگن کشورهای دیگر است. در ادامه مدارکی آمده که برای درخواست ویزای شینگن موردنیاز است:

فرم درخواست ویزای شینگن
هر متقاضی برای دریافت ویزای شینگن باید فرم مربوط به سفارت موردنظر خود را با دقت تکمیل نماید. فرم ویزای شینگن غالباً اطلاعات کاملی از هویت، هدف سفر، سوابق سفر، محل اقامت در کشور مقصد و اطلاعاتی درباره میزبان احتمالی در اختیار آفیسر پرونده قرار می‌دهد.

گذرنامه معتبر
گذرنامه متقاضی باید دارای حداقل۶ ماه اعتبار و دو صفحه‌ی خالی باشد.

سابقه سفر
منظور از سابقه سفر کپی ویزاهای قبلی (با مهر ورود و خروج) کشورهای آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، نیوزلند و کشورهای عضو شینگن می‌باشد. توجه نمایید که سفر به کشورهای همسایه به عنوان سوابق سفر ملاک عمل قرار نخواهند گرفت.

دو قطعه عکس پاسپورتی در ابعاد ۴/۵×۳/۵
دو قطعه عکس پرسنلی در قطع ۴.۵×۳.۵ مربوط به ۶ ماه آخر با زمینه سفید و بدون روتوش موردنیاز است. برای تهیه عکس‌ها باید فرمت عکس گذرنامه رعایت شود و تفاوت فاحشی بین چهره متقاضی و عکس وجود نداشته باشد.

اصل و کپی شناسنامه معتبر
ترجمه کلیه صفحات شناسنامه برای درخواست ویزای شینگن الزامی است. همچنین چنانچه به صورت خانوادگی به حوزه شینگن سفر می‌نمایید ترجمه کلیه صفحات شناسنامه اعضای خانواده الزامی است. هرچند نیاز نیست ترجمه شناسنامه و دیگر مدارک به تأیید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه ایران برسد و تنها مهر دارالترجمه رسمی کفایت می‌کند.

مدارک شغلی و سوابق کاری
چنانچه متقاضی دریافت ویزای شینگن هستید باید توجه داشته باشید که مدارک شغلی برای هر یک از گروه مشاغلین متفاوت است و این مدارک باید طبق هر گروه‌بندی شغلی تهیه شوند:

کارمندان (بخش دولتی و خصوصی):
الف) گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، نام مدیر یا رئیس، میزان درآمد سالیانه، مدت زمان موافقت شده با مرخصی، اشاره به دلیل سفر به حوزه شینگن
ب) ترجمه­‌ی فیش حقوقی۳ ماه آخر
ج) ترجمه کلیه سوابق بیمه‌ شغلی
د) ترجمه حکم کارگزینی
ه) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
کارفرمایان و شرکت‌ها
الف) ترجمه­‌ی «آگهی تأسیس»، «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت
ب) ترجمه­‌ی لیست بیمه و فیش حقوقی ۳ ماه آخر کارمندان
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د) نامه­‌ی تمکن مالی از بانک برای شرکت به همراه ریز پرینت 4 ماه آخر به زبان انگلیسی
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
تاجران و بازرگانان
الف) ترجمه کارت بازرگانی
ب) ترجمه گواهی اتاق بازرگانی
ج) ترجمه سوابق بیمه شغلی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
پزشکان
الف) ترجمه پروانه دائم طبابت
ب) ترجمه کارت نظام پزشکی
ج) ترجمه پروانه مطب (در صورت وجود)
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
مهندسان
الف) ترجمه پروانه نظام مهندسی
ب) ترجمه قرارداد شرکتی
ج) ترجمه جواز ساخت و ساز
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
پرستاران
الف) ترجمه کارت نظام پرستاری
ب) ترجمه حکم کارگزینی
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د) ترجمه سوابق بیمه شغلی
وکلا
الف) ترجمه پروانه وکالت
ب) ترجمه گواهینامه وکالت
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د) ترجمه سوابق بیمه شغلی
کارخانه­‌داران یا صاحبان مشاغل آزاد
الف) ترجمه پروانه بهره­برداری
ب) ترجمه جواز کسب
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د) ترجمه سوابق بیمه شغلی
بازنشستگان
الف) ترجمه حکم بازنشستگی
ب) ترجمه فیش حقوقی ۳ ماه اخیر بازنشستگی
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د) ترجمه سوابق بیمه شغلی
دانشجویان یا دانش‌آموزان
الف) ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل
ب) ترجمه کارت دانشجویی
توجه: برای این گروه سنی ارائه‌ی این مدارک الزامی است: الف) اسناد هویتی حامی مالی کودک یا دانشجو ب) ترجمه‌ی اجازه والدین به زبان فرانسه یا انگلیسی ج) در صورت همراهی فرزند و مادرش ترجمه تعهدنامه رضایت پدر برای خروج فرزند الزامی است.
هنرمندان
الف) ترجمه گواهی عضویت در یکی از انجمن‌های رسمی کشور
ب) مدارکی برای اثبات فعالیت‌های هنری (حضور در نمایشگاه‌ها و …)
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د) ترجمه سوابق بیمه شغلی
افراد خانه دار
۱.اگر از طرف پدر یا همسر حمایت مالی شوند ترجمه تعهدنامه محضری مالی و ترجمه مدارک شغلی و مالی شخص حمایت کننده الزامی است.
تمکن مالی و گردش حساب
مدارک مالی موردنیاز عبارت است از:

نامه ­ی استعلام تمکن مالی بانک به زبان انگلیسی که مهر امور بین­‌الملل بانک درج شده باشد.
گزارش گردش چهار ماهه‌­ی حساب که نشان دهنده‌­ی میزان درآمد ماهیانه­‌ی متقاضی باشد.
اسناد ملکی
ارائه سند ملکی اختیاری است. با این حال می‌توان این اسناد را ضمیمه پرونده ساخت.

اصل و کپی بلیط هواپیما
هنگام تحویل مدارک ویزای شینگن به مراکزVFS یا سفارت ارائه بلیط رفت و برگشت نیز الزامی می‌باشد.

اصل و کپی بیمه مسافرتی
متقاضی برای سفر به کلیه کشورهای حوزه شینگن به بیمه مسافرتی با حداقل پوشش۳۰۰۰۰ یورویی نیاز دارد.

واچر هتل
رسید تأیید رزرو هتل و داشتن برنامه سفر مدون برای دریافت ویزای شینگن این کشور الزامی است. این تأییدیه مدرکی است که نشان می‌دهد مسافر پس از اقامتی محدود در منطقه شینگن به کشور مبدأ بازخواهد گشت.

دعوتنامه
در صورتی که دارای دعوتنامه هستید، ارائه اصل دعوتنامه که شخص دعوت کننده از کشور مقصد برای شما فرستاده جهت تکمیل مدارک درخواست ویزای شینگن امری ضروری می­‌باشد. بنابراین چنانچه از سوی شخص یا شرکتی دارای دعوتنامه هستید؛ لازم است دعوتنامه و مدارک دعوت کننده را ضمیمه‌ی پرونده خود سازید. مدارک هویتی فرد دعوت کننده عبارتند از :

۱) اسکن کارت شناسایی یا پاسپورت معتبر دعوت کننده ، ۲) آدرس و کد پستی دعوت کننده ۳) شماره تماس دعوت کننده ۴) ایمیل دعوت کننده

مدت زمان صدور و مدت اعتبار ویزای شینگن

بررسی و تأیید ویزای شینگن تنها ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان نیاز دارد؛ ولی روال دریافت پاسخ توسط متقاضی وقت بسیار بیشتری می­‌گیرد که معمولاً ۱۴ روز تخمین زده می‌­شود و این زمان برای برخی کشورهای اروپایی با قوانین سخت­گیرانه ­تر تا ۲۱ روز نیز ادامه می‌­یابد.

عبارتی تحت عنوان ویزای فوری شینگن موجودیت ندارد و فاقد اعتبار است، زیرا هیچ موسسه یا آژانسی نمی‌تواند مدعی شود که می‌تواند از طریق ارتباط‌هایی که در سفارت دارد ویزای فوری دریافت نماید. دریافت ویزا نیازمند طی کردن مراحل مختلف است که برای هر مرحله مدت زمان مشخصی در نظر گرفته می‌شود و نمی‌توان این روند را به هیچ عنوان تسریع نمود.
به طور کلی نوع ویزای شینگن، مدت اعتبار ویزای شینگن را تعیین می‌­کند. به بیان دیگر، بسته به نوع ویزایی که درخواست می­‌دهید و ویزایی که سفارت مورد نظر صادر می­‌کند، مدت اعتبار ویزای شینگن برای متقاضی مشخص می‌­شود.

مدت اعتبار ویزای شینگن و مدت زمان مجاز برای اقامت، در ویزای شینگن دو مقوله‌ هستند که دارای مفهوم مجزایی از هم می‌­باشند و در بسیاری موارد این دو مقوله با یکدیگر اشتباه گرفته می‌­شوند. در شرایط عادی تاریخ اعتبار ویزای شینگن ۶ ماه و مدت زمان مجاز برای اقامت ۳ ماه خواهد بود. بدین معنی که اعتبار ویزای شینگن یک بازه ۱۸۰ روزه (۶ ماه) است که در این ۱۸۰ روز مسافر می­‌تواند ۹۰ روز (۳ ماه) را در منطقه شینگن اقامت داشته باشد. پیش از پایان ۹۰ روز مسافر موظف است حوزه شینگن را در اسرع وقت ترک نماید.

نکات مهم ویزای شینگن

برای مشخص کردن تعداد مجاز دفعات ورود متقاضی به منطقه شینگن معمولاً‌ به هر ویزا یک کد اختصاصی برای تعداد دفعات ورود تعلق می‌گیرد. این کد از یک بار ورود تا نامحدود ورود متغیّر است. هرچند غالبا‌ً به ویزای شینگن ایرانیان کد سینگل یا یک بار ورود تعلق می‌گیرد.
کلیه هزینه‌هایی که برای درخواست و اخذ ویزا صورت می‌گیرد، غیر قابل استرداد است.
تمدید ویزای شینگن مراحلی سخت و دشوار دارد و تقریباً می‌توان گفت امکان تمدید آن غیر ممکن می‌باشد.

اخذ ویزای شینگن در با من رو

حال که مراحل صدور ویزای شینگن بررسی شد وقت آن رسیده که شما را با دو عبارت ویزای تضمینی شینگن و ویزای فوری شینگن آشنا کنیم. در سال‌های اخیر، قوانین و مقررّات مرتبط با اخذ ویزا توسط کشورهای عضو شینگن دستخوش تغییرات زیادی شده است. افزایش درخواست متقاضیان ایرانی برای اخذ فوری و تضمینی ویزای شینگن از یک سو و سخت­گیری­ سفارت‌ها در خصوص موافقت یا عدم موافقت با درخواست متقاضیان ایرانی از سوی دیگر نوسانات بسیاری در این سال‌ها داشته است. با توجه به افزایش روزافزون تقاضای این ویزای اروپایی، لفظ ویزای تضمینی شینگن در بازار گردشگری ایران بسیار داغ شده است. باید بگوییم این واژه در صورتی قابل اعتماد تلقی می‌شود که به معنای «ضمانت بازگشت وجه در صورت ریجکت شدن ویزای متقاضی» باشد؛ نکته مهمی که برخی از شهروندان در هنگام عقد قرارداد به آن توجهی نمی‌کنند. تیم کارشناسان با من ­رو با تکیه بر دانش و تجربه در خصوص خدمات ویزای شینگن و با آگاهی از روال کنونی سفارت‌ها، پس از بررسی شرایط هر متقاضی، در نهایت بهترین و مطمئن­‌ترین راه را برای اخذ ویزا انتخاب خواهند کرد. خدمات ویزای تضمینی شینگن در بامن‌رو بدین منوال است که در صورت ریجکتی، کلیه مبالغی که پرداخت نموده‌­اید به شما عودت داده خواهد شد. شایان ذکر است که با من رو بر حسب وظیفه اخلاقی که دارد تنها پرونده‌هایی را به صورت تضمینی قبول می‌نماید که دارای شرایط زیر باشند:

سابقه ریجکتی ویزا نداشته باشند.

سابقه سفر به کشورهای شینگن داشته باشند.

از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشند.

مسافران ایرانی می‌توانند نسبت به دریافت تعیین وقت شخصاً اقدام نمایند؛ اما از آنجایی که این فرآیند مستلزم صرف زمان است و میزان تقاضا برای سفر به کشورهای حوزه شینگن از آمار بسیار بالایی برخوردار می‌باشد؛ در بسیاری مواقع دیده شده که متقاضیان در پایان کار نمی‌توانند وقت موردنظر خود را دریافت کنند و همین امر باعث می‌شود که دریافت ویزای آنان به تعویق افتد. چنانچه تمایل دارید برای وقت سفارت هر یک از کشورهای حوزه شینگن اقدام نمایید؛ می‌توانید این کار را به کارشناسان با من‌رو بسپارید تا در سریع ترین زمان ممکن و در فرآیندی کاملاً حرفه‌ای؛ این مراحل را برای شما طی کنند.

Bamanro

DS-160 فرم فارسی
چک لیست ویزای آمریکا
نمونه دعوتنامه توریستی
DS-160 راهنمای فرم

مشاوره و ارزیابی مدارک ویزای شینگن

پشتیبانی 24 ساعته

248 0808 0912

Bamanro

تماس با ما

ساعات کاری “با من رو”

شنبه تا چهارشنبه : 9:30 تا 18:30

پنجشنبه : 9:30 تا 13:30

تعطیلات : پشتیبانی 24 ساعته

Bamanro

اطلاعات تماس

پاسداران , ابتدای اختیاریه جنوبی , پلاک 2 , واحد 2

تلفن : 9502 2624 021

پشتیبانی : 248 0808 0912

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "با من رو" می باشد