Bamanro

ویزای سوئد

شرایط و مدارک ویزای سوئد

آشنایی با ویزای سوئد

سوئد یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است که برای ورود و اقامت موقت در آن، اخذ ویزای شینگن سوئد الزامی می‌باشد. سوئد جزء کشورهای حوزه اسکاندیناوی است و ویزاهای سوئد از پرطرفدارترین ویزاهای شینگن در بین شهروندان ایرانی محسوب می‌شود. متقاضیان ایرانی می‌توانند برای اخذ ویزای شینگن به سفارت سوئد در تهران مراجعه نمایند. چنانچه قصد دارید برای ویزای سوئد اقدام نمایید با ما همراه شوید.

ویزای شینگن سوئد در یک نگاه
نوع ویزا: شینگن

وقت سفارت: آنلاین و از طریق وب سایت

مدت زمان صدور: ۱۵ روز

انگشت‌نگاری: دارد

سفارت در ایران: دارد

انواع ویزای سوئد

ویزای شینگن سوئد از جمله ویزاهای اقامت موقت محسوب می‌شود که چندین نوع ویزا در زیر مجموعه آن قرار می‌گیرند. ویزاهای شینگن سوئد یکی از متداول‌ترین ویزاهای این کشور است که برای دارنده‌ی آن اجازه ورود به کلیه کشورهای عضو شینگن را فراهم خواهد نمود. به طور کلی انواع ویزای سوئد عبارتند از:

ویزای دیدار خویشاوندان و دوستان
ویزای تجاری
ویزای شرکت در همایش‌ها
ویزای گردشگری
ویزای شرکت در رویدادهای ورزشی یا فرهنگی
ویزای مقام‌های رسمی
ویزای ازدواج با شهروندان سوئدی
ویزای خدمات پزشکی
ویزای ترانزیت

شرایط اخذ ویزای سوئد

در حال حاضر ویزای سوئد یکی از سخت‌ترین ویزاهای کشورهای عضو پیمان شینگن است. ویزای توریستی سوئد، بر خلاف ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی تنها در قالب دیدار با خانواده و بستگان صادر می‌شود. بدین معنا که تنها با در اختیار داشتن یک دعوتنامه معتبر از شهروندان ساکن سوئد می‌توان برای ویزای توریستی اقدام نمود. ویزای سوئد اجازه ورود به کلیه کشورهای حوزه شینگن را فراهم می‌کند اما توجه داشته باشید که به دلیل سخت‌گیری زیاد سفارت این کشور در قبال صدور ویزا برای شهروندان ایرانی؛ بهتر است برای ورود به حوزه شینگن، کشور دیگری به جزء سوئد را به عنوان مقصد انتخاب نمایید. به طور کلی دریافت ویزای سوئد با شرایط زیر امکان‌پذیر است:

دعوتنامه معتبر: برای سفر به کشور سوئد تنها یک راه پیش روی ایرانیان قرار دارد؛ درخواست ویزای توریستی در قالب دیدار با خانواده یا دوستان. بدین منظور شخصی که قرار است در سوئد ملاقات نمایید پیش از همه باید فرم مخصوص را تکمیل نماید. آن هم پیش از آنکه متقاضی برای درخواست ویزای شینگن سوئد اقدامی نمایند. فرم دعوتنامه ویزای سوئد کد ۲۴۱۰۱۱ را به زبان انگلیسی تکمیل نماید و به همراه مدارک هویتی خود ارسال کند.

تمکن مالی مناسب: فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی سوئد باید با ارائه تمکن مالی خود ثابت کند که توانایی پوشش هزینه‌های خود و همراهانش را در طول اقامت در سوئد خواهد داشت. سفارت سوئد حداقل بودجه لازم برای اقامت در این کشور را برای هر نفر ۴۵ کرون سوئد (SEK) در هر روز در نظر گرفته است.

مدارک لازم ویزای سوئد

برای سفر به کشورهای عضو شینگن دریافت ویزای شینگن الزامی است و تهیه مدارک آن مشابه به ویزای شینگن کشورهای دیگر است. در ادامه مدارکی آمده که برای درخواست ویزای شینگن موردنیاز است:

فرم ویزای شینگن سوئد
بنابر اعلام وب‌سایت رسمی سفارت سوئد کلیه متقاضیان باید جهت دریافت فرم ویزای شینگن سوئد به سایت migrationsverket مراجعه نمایند. در هنگام تکمیل فرم، سوالاتی از متقاضی پرسیده می‌شود که باید به طور شفاف پاسخگو باشد و از این طریق روند بررسی ویزا را تسهیل نماید. این سوالات به شرح زیر آمده است:

چرا قصد سفر به کشور سوئد را دارید؟
قصد دارید چه مدت زمانی در سوئد اقامت داشته باشید؟
در سوئد چگونه از خودتان پشتیبانی و حمایت (مالی و اقامتی) می‌کنید؟
پاسپورت شما از چه نوعی است و چه مدت زمانی دارای اعتبار است؟
پس از سفر به سوئد قصد دارید به چه کشورهای دیگری سفر نمایید؟

مدارک شغلی
چنانچه متقاضی دریافت ویزای شینگن سوئد هستید باید توجه داشته باشید که مدارک شغلی برای هر یک از گروه مشاغلین متفاوت است و این مدارک باید طبق هر گروه‌بندی شغلی تهیه شوند:

کارمندان (بخش دولتی و خصوصی)
الف) گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، نام مدیر یا رئیس، میزان درآمد سالیانه، مدت زمان موافقت شده با مرخصی، اشاره به دلیل سفر به کشور یا کشورهای عضو شینگن
ب) ترجمه­‌ی فیش حقوقی۳ ماه آخر
ج) ترجمه کلیه سوابق بیمه‌ای
د) ترجمه حکم کارگزینی
ه) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ی) ترجمه سوابق بیمه شغلی
کارفرمایان و شرکت‌ها
الف) ترجمه­ی «آگهی تأسیس»، «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت
ب) ترجمه­ی لیست بیمه و فیش حقوقی ۳ ماه آخر کارمندان
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د)ترجمه سوابق بیمه شغلی
تاجران و بازرگانان
الف) ترجمه کارت بازرگانی
ب) ترجمه گواهی اتاق بازرگانی
ج) ترجمه سوابق بیمه شغلی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
پزشکان
الف) ترجمه پروانه دائم طبابت
ب) ترجمه کارت نظام پزشکی
ج) ترجمه پروانه مطب (در صورت وجود)
د) ترجمه سوابق بیمه شغلی
ه) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
مهندسان
الف) ترجمه پروانه نظام مهندسی
ب) ترجمه قرارداد شرکتی
ج) ترجمه جواز ساخت و ساز
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
کارخانه­داران یا صاحبان مشاغل آزاد
الف) ترجمه پروانه نظام مهندسی
الف) ترجمه پروانه بهره­برداری
ب) ترجمه جواز کسب
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
وکلا
الف) ترجمه پروانه وکالت
ب) ترجمه گواهینامه وکالت
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
پرستاران
الف) ترجمه کارت نظام پرستاری
ب) ترجمه حکم کارگزینی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
بازنشستگان
الف) ترجمه حکم بازنشستگی
ب) ترجمه فیش حقوقی ۳ ماه اخیر بازنشستگی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
دانشجویان یا دانش‌آموزان
الف) ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل
ب) ترجمه کارت دانشجویی
ج) گواهی تقبل هزینه‌ها توسط یکی از والدین
هنرمندان
الف) ترجمه گواهی عضویت در یکی از انجمن‌های رسمی کشور
ب) مدارکی برای اثبات فعالیت‌های هنری (حضور در نمایشگاه‌ها و …)
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
مدارک مالی
پرینت حساب بانکی ۶ ماه اخیر به انگلیسی، بر روی سربرگ بانک به همراه مهر و امضای بانک
نامه­ی استعلام تمکن مالی بانک به زبان انگلیسی بر روی سربرگ بانک
هر متقاضی که قصد سفر به سوئد را داشته باید ثابت کند که برای هر روز اقامت در این کشور معادل ۴۸ یورو بودجه در اختیار دارد. به عنوان مثال فردی که قرار است یک هفته در سوئد بماند باید بالغ بر ۳۳۶ یورو در اختیار داشته باشد. متقاضی باید مدارک مربوط به تأمین هزینه‌های سفر خود را در زمان ثبت درخواست ویزا به سفارت ارائه دهد.

اصل و کپی شناسنامه معتبر
لازم است که شناسنامه فرد متقاضی به زبان انگلیسی ترجمه شود. هرچند نیاز نیست ترجمه شناسنامه و دیگر مدارک به تأیید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه ایران برسد و تنها مهر دارالترجمه رسمی کفایت می‌کند.

اسناد ملکی
ارائه سند ملکی برای ویزای شینگن سوئد اختیاری است.

تاریخچه سفر
کپی صفحات پاسپورت‌های قبلی که مهر ویزا درج شده به عنوان سابقه سفر الزامی می‌باشد.

عکس
دو قطعه عکس پرسنلی در قطع ۴.۵×۳.۵ مربوط به ۶ ماه آخر با زمینه سفید و بدون روتوش موردنیاز است.

پاسپورت معتبر
داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و دو صفحه خالی الزامی است.

دعوتنامه
چنانچه از سوی شخص، شرکتی یا موسسه‌ای دارای دعوتنامه هستید؛ لازم است دعوتنامه و مدارک دعوت کننده را ضمیمه‌ی پرونده خود سازید. مدارک هویتی فرد دعوت کننده :

تصویر کارت شناسایی یا پاسپورت معتبر دعوت کننده
آدرس و کد پستی دعوت کننده
شماره تماس دعوت کننده
ایمیل دعوت کننده
اصل و کپی بلیط هواپیما
هنگام تحویل مدارک ویزای شینگن به سفارت ارائه بلیط رفت و برگشت نیز الزامی می‌باشد.

بیمه مسافرتی
متقاضی برای سفر به سوئد و دیگر کشورهای حوزه شینگن به بیمه مسافرتی با حداقل پوشش۳۰۰۰۰ یورویی نیاز دارد.

واچر هتل
رسید تأیید رزرو هتل و داشتن برنامه سفر مدون برای دریافت ویزای شینگن این کشور الزامی است. این تأییدیه مدرکی است که نشان می‌دهد مسافر پس از اقامتی محدود در سوئد به کشور مبدأ بازخواهد گشت.

دعوتنامه
همانطور که گفته شد برای ویزای توریستی سوئد ارائه دعوتنامه از شهروند ساکن سوئد الزامی است. ارائه اصل دعوتنامه که شخص دعوت کننده از کشور مقصد برای متقاضی فرستاده جهت تکمیل مدارک درخواست ویزای شینگن امری ضروری می‌­باشد. بهتر است هنگام مراجعه به سفارت، مدارکی جهت نشان دادن نسبت شخص دعوت کننده با خودتان ارائه دهید. در صورتی که شخص دعوت کننده دوست شماست ارائه پرینت ایمیل‌­ها یا حتی عکس­‌هایی که دوستی شما را ثابت می­‌کند می‌تواند حائز اهمیت باشد.

مدت زمان صدور ویزای سوئد

بررسی ویزای سوئد معمولاً به دو هفته زمان نیاز دارد اما بسته به سفارت و یا کنسولگری سوئد در کشورهای دیگر این زمان متغیّر است. همچنین در ماه‌های ژوئیه تا اوت (June-August) فرآیند بررسی ویزا می‌تواند بیشتر به طول بیانجامد. جهت دریافت جواب ویزای سوئد، شخص متقاضی باید به همراه کارت شناسایی معتبر و رسید درخواست ویزا به سفارت این کشور مراجعه کند. اداره مهاجرت سوئد اعلام نموده است برای آن که متقاضیان مطمئن شوند ویزای خود را به موقع دریافت خواهند نمود؛ حداقل ۳ ماه پیش از سفر باید درخواست ویزا کنند.

اعتبار ویزای سوئد

ویزای توریستی سوئد که جنس ویزای شینگن نوع C است به دو صورت سینگل و مولتی برای متقاضی صادر می‌شود. بر روی برچسب ویزای سوئد تعداد دفعات ورود درج شده است. عموماً ویزای توریستی سوئد برای ایرانیان به صورت یک بار ورود (Single entry) صادر می‌شود. با این حال در مواردی که دعوتنامه از سوی یکی از اقوام درجه یک باشد و یا فرد سابقه چندین بار سفر به سوئد و دیگر کشورهای حوزه شینگن را داشته باشد احتمال اعطای ویزای چندبار ورود (Multiple entry) نیز به شدت افزایش می‌یابد. همچنین ویزای شینگن سوئد همانند ویزای شینگن سایر کشورها اجازه اقامت ۹۰ روز در سوئد را در یک بازه زمانی ۱۸۰ روزه به متقاضی خواهد داد. بدین معنا که متقاضی پس از دریافت ویزای خود فرصت دارد طی ۶ ماه می‌تواند به سوئد سفر کند و ۹۰ روز در آنجا اقامت داشته باشد.

وقت سفارت سوئد

تعیین وقت برای ویزای توریستی سوئد به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. درخواست ویزای توریستی سوئد و تعیین وقت آن برای شهروندان ایرانی نیز به صورت آنلاین و از طریق ثبت‌نام در وب سایت Migrationsverket انجام می‌پذیرد. برای آشنایی بیشتر، مراحل تعیین وقت و درخواست ویزای سوئد در ادامه آمده است:

مراجعه به اداره مهاجرت سوئد و ایجاد یک حساب کاربری
تعیین وقت موردنظر جهت انجام انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک
تکمیل فرم ویزای سوئد به صورت آنلاین و آپلود اسکن مدارک موردنیاز
پرداخت هزینه بررسی و صدور ویزای سوئد
دریافت کد پیگیری و رسید ثبت آنلاین درخواست ویزا
پس از آن که متقاضی کلیه مراحل آنلاین دریافت وقت سوئد را تکمیل نمود و رسید ثبت درخواست خود را دریافت کرد باید در روز مقرر با در دست داشتن پاسپورت معتبر، کارت شناسایی و پرینت ثبت درخواست ویزا به سفارت سوئد در تهران مراجعه نماید. در این روز سایر مراحل صدور ویزا از جمله احراز هویت متقاضی از طریق عکسبرداری و انگشت‌نگاری بیومتریک انجام می‌پذیرد.

ریجکت ویزای سوئد

نکته قابل تأمل در مورد ویزای سوئد سخت‌گیری بی‌مانند این کشور جهت صدور ویزا برای ایرانیان است. اعلام نتیجه نهایی صدور یا عدم صدور ویزا به ۱۵ روز زمان نیاز دارد و این تصمیم‌گیری توسط افسر ویزا در سفارت انجام می‌گیرد. چنانچه سفارت یا کنسولگری در مورد ارزیابی پرونده‌ای دچار تردید یا مشکل شود این درخواست را به آژانس مهاجرت (Migration Agency) سوئد ارسال می‌کنند تا در آنجا تصمیم گیری نهایی انجام گیرد. برخی از مهمترین دلایلی که منجر به ریجکت ویزای سوئد می‌شود عبارتند از:

تردید افسر پرونده از بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار ویزا
عدم توانایی متقاضی در بیان اهداف سفر خود به کشور سوئد
ارائه مدارک ناقص و ناکافی یا تکمیل فرم درخواست ویزا با اطلاعات نادرست
چنانچه نام متقاضی در لیست افراد غیر مجاز SIS (سیستم اطلاعاتی شینگن) برای ورود به حوزه شینگن باشد.

اخذ ویزای سوئد در با من‌رو

اخذ ویزای سوئد برای ایرانیان تنها از طریق ویزای توریستی این کشور و در صورت ارائه دعوتنامه معتبر از وابستگان درجه یک امکان‌پذیر است. سخت‌گیری سوئد جهت اعطای ویزا به متقاضیان ایرانی باعث شده بسیاری ترجیح می‌دهند کلیه امور مربوط به اخذ ویزای خود را به شرکت‌ها و آژانس‌های مهاجرتی بسپارند تا به صورت تضمینی ویزای خود را اخذ نمایند. باید اعلام کنیم واژه ویزای تضمینی شینگن سوئد در صورتی قابل اعتماد تلقی می‌شود که به معنای «ضمانت بازگشت وجه در صورت ریجکت شدن ویزای متقاضی» باشد؛ نکته مهمی که شهروندان در هنگام عقد قرارداد باید به آن توجه ویژه نمایند. تیم کارشناسان با من­رو با تکیه بر دانش و تجربه در خصوص خدمات وقت سفارت و اخذ ویزای شینگن سوئد؛ با آگاهی از روال کنونی صدور ویزای این کشور، پس از بررسی شرایط هر متقاضی، در نهایت بهترین و مطمئن‌­ترین راه را انتخاب خواهند کرد. بنابراین خدمات ویزای تضمینی شینگن سوئد در بامن‌رو بدین منوال است که در صورت ریجکتی، کلیه مبالغی که پرداخت نموده‌­اید به شما عودت داده خواهد شد.

Bamanro

DS-160 فرم فارسی
چک لیست ویزای آمریکا
نمونه دعوتنامه توریستی
DS-160 راهنمای فرم

مشاوره و ارزیابی مدارک ویزای سوئد

پشتیبانی 24 ساعته

248 0808 0912

Bamanro

تماس با ما

ساعات کاری “با من رو”

شنبه تا چهارشنبه : 9:30 تا 18:30

پنجشنبه : 9:30 تا 13:30

تعطیلات : پشتیبانی 24 ساعته

Bamanro

اطلاعات تماس

پاسداران , ابتدای اختیاریه جنوبی , پلاک 2 , واحد 2

تلفن : 9502 2624 021

پشتیبانی : 248 0808 0912

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "با من رو" می باشد