Bamanro

attorney 1

ویزای آلمان

شرایط و مدارک ویزای آلمان

آشنایی با ویزای آلمان

آلمان یکی از کشورهای عضو شینگن است که سفر به آن نیازمند اخذ ویزای شینگن آلمان است. چنانچه قصد دارید برای مدت زمانی کمتر از ۳ ماه در آلمان اقامت داشته باشید و هدفتان از سفر، توریستی، دیدار خانواده و … باشد باید برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید. آلمان یکی از کشورهای حوزه شینگن است که از سال ۱۹۹۵ به پیمان‌نامه کشورهای عضو شینگن پیوسته است و ویزای شینگن آلمان برای اقامت موقت در این کشور صادر می‌شود.

در ایران به منظور تسهیل در روند صدور ویزا، جمع‌آوری مدارک و ثبت اطلاعات بیومتریک به دفاتر خدمات ویزا واگذار شده است و در مراحل بعدی می‌توان به سفارت مراجعه نمود.

انواع ویزای آلمان

بر اساس قوانین و سیاست‌های کشورهای شینگن برای اقامت‌های کوتاه مدت یا بلند مدت در آلمان نیاز به دریافت ویزای شینگن است. بنابراین فارغ از این‌که هدفتان از سفر به آلمان تحصیل، گردش، کار و تجارت باشد پیش از هر کاری باید برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایید.

ویزای شینگن آلمان نه تنها امکان ورود و اقامت به این کشور را برای دارندگان آن فراهم می‌کند؛ بلکه می‌توان با این ویزا به دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن نیز سفر نمود. ویزای شینگن آلمان به شکل یک برچسب است که به پاسپورت مسافران پیوست می‌شود.

کلیه افرادی که قصد اقامت در کشور آلمان را دارند براساس هدف خود از سفر به این کشور زیبا باید یکی از انواع ویزاهای زیر را دریافت نمایند. توجه داشته باشید این ویزاها همگی جز ویزاهای شینگن هستند و برای اقامت‌هایی با مدت زمان حداکثر ۹۰ روز صادر می‌شود:

ویزای دیدار بستگان
افرادی که قصد بازدید و ملاقات خانواده و بستگان خود در آلمان را دارند از طریق این ویزا می‌توانند به آلمان سفر کنند و به خانواده خود ملحق شوند.

ویزای نمایشگاهی
ویزای نمایشگاهی، در زمره ویزاهای اقامت موقت در نظر گرفته می‌شود. این ویزا به هدف شرکت در نمایشگاه‌‌های تجاری که در خاک آلمان برگزار می‌شود برای متقاضیان علاقه‌مند صادر می‌گردد.

ویزای توریستی آلمان
این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که صرفاً‌ جهت گردشگری و تفریح به آلمان سفر می‌کنند. با ویزای توریستی آلمان نمی‌توان به تحصیل یا کار پرداخت. بنابراین برای فعالیت‌های اقتصادی یا تحصیلی باید نسبت به اخذ ویزاهای دیگر آلمان اقدام نمود.

ویزای تجاری
ویزای تجاری آلمان یا ویزای بیزنس تنها برای افرادی صادر می‌شود که جهت فعالیت‌های اقتصادی و بررسی موقعیت‌های تجاری در آلمان قصد سفر به این کشور را دارند. توجه داشته باشید که با این ویزا نمی‌توان در آلمان مشغول به کار شد و حقوق دریافت کرد.

ویزای درمانی
این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به منظور دریافت خدمات پزشکی و درمان بیماری به آلمان سفر می‌کنند.

ویزای کنگره و سمینار
​ این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند در کنگره‌ها، همایش‌ها یا سمینارهایی که در کشور آلمان برگزار می‌شوند شرکت نمایند. این نوع ویزا معمولاً به صورت یک بار ورود و با مدت زمانی بسیار محدود صادر خواهد شد.

ویزای ماموریت‌های کاری
متقاضیانی که جهت انجام ماموریت‌های کاری، قصد ورود به آلمان را دارند باید ویزای ماموریت کاری این کشور را دریافت نمایند. جهت اخذ این ویزا نامه‌ی مربوط به ماموریت باید ضمیمه پرونده متقاضی شود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی
از دیگر ویزاهای شینگن آلمان ویزای ترانزیت عبور یا به بیان بهتر، ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان است که متقاضیان بسیاری دارد. ویزای ترانزیت آلمان از جنس ویزای شینگن فرودگاهی نوع A است. این ویزا، مجوز عبور متقاضی از طریق محدوده هوایی فرودگاه‌های این حوزه را به متقاضیان خواهد داد. توجه داشته باید که با در اختیار داشتن ویزای ترانزیت، مسافر تنها اجازه تردد در فرودگاه را در مدت زمانی محدود دارد و مجوز ترک فرودگاه به وی داده نخواهد شد.

ویزای رویدادهای ورزشی و فرهنگی
ویزای رویدادهای ورزشی و مناسبت‌های فرهنگی نوع دیگری از ویزای شینگن آلمان است. این ویزا برای آن دسته از متقاضیانی صادر می‌شود که تمایل دارند برای شرکت در رویدادهای ورزشی یا مناسب‌های فرهنگی به آلمان سفر کنند.

چنانچه متقاضی جهت کار، تحصیل یا زندگی نیاز به اقامتی بیشتر از ۹۰ روز داشته باشد باید درخواست روادید ورود یا ویزای ملی (National Visa) دهد.
ویزای نوع D آلمان چیست؟
روادید ملی شینگن در آلمان از جنس ویزای نوع D شینگن است. ویزای نوع D آلمان که همان ویزای ملی شینگن است برای اقامت‌های بلند مدت در این کشور صادر می‌شود. متقاضیانی که هدفشان از سفر به حوزه شینگن تحصیلات، تحقیقات علمی، کار و … باشد می‌توانند جهت اخذ ویزای ملی شینگن آلمان اقدام نمایند. این ویزا بر اساس هدف سفر، برای متقاضی به صورت یک‌بار ورود (سینگل) یا چندبار ورود (مولتی) صادر می‌شود. این ویزا برای مدت زمان ۳ ماه صادر می‌شود اما در موارد خاص ممکن است این ویزا برای حداکثر ۱۲ ماه نیز صادر شود. برخی از مهمترین ویزاهای نوع D آلمان در ادامه آمده است:

ویزای تحصیلی آلمان
یکی از پرطرفداترین ویزاهای بلند مدت آلمان، ویزای تحصیلی آلمان است. پیش نیاز دریافت ویزای تحصیلی آلمان اخذ پذیرش تحصیلی از مراکز آموزشی، مدارس یا دانشگاه‌های آلمان است. در ابتدای امر برای فردی که به منظور تحصیل به آلمان می‌رود ویزای ملی یا همان نوع D صادر می‌شود. پس از عزیمت دانشجو به آلمان و ثبت نام در مرکز آموزشی موردنظر خود باید جهت اخذ مجوز اقامت به اداره مربوطه مراجعه نماید تا مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی وی از ۳ ماه به یک سال تغییر یابد.

ویزای کار آلمان
ویزای کار در آلمان از دیگر ویزاهای بلند مدت این کشور است و به متقاضیانی اعطا می‌شود جهت کار یا جستجوی کار به این کشور مهاجرت می‌نمایند. مهم‌ترین ویزای کار آلمان ویزای Job Seeker است که در ایران به ویزای Job Offer، ویزای کاریابی آلمان و ویزای Skilled Worker نیز معروف می‌باشد.

چنانچه متقاضی یک دعوتنامه کاری از کارفرمایی آلمانی نداشته باشد می‌تواند برای ویزای جست‌جوی کارVisa) Job Seeker ( که در ایران ویزای کاریابی آلمان نیز نامیده می‌شود اقدام کند. این ویزا به متقاضی ۶ ماه فرصت خواهد داد تا در این کشور به دنبال شغل مناسبی باشد. چنانچه در این مدت با کارفرمایی به توافق رسید و قرارداد کاری بین طرفین منعقد شد می‌تواند ویزای Job Seeker خود را به ویزای کار بلند مدت تبدیل نماید. تسلط کافی به زبان انگلیسی یا آلمانی، حداقل مدرک کارشناسی و داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار از شرایط اخذ ویزای کار آلمان هستند.

همچنین کلیه نیروهای متخصص خارج از کشورهای حوزه یورو این امکان را دارند تا از طریق Job Offer یا یک پیشنهاد شغلی Blue Cart آلمان را به دست بیاورند. در واقع آن دسته افرادی که متقاضی کار در آلمان هستند می‌توانند تقاضای اجازه کار موقت از طریق Blue Cart را نمایند. اداره اتباع خارجی پس از بررسی صلاحیت متقاضی در مدت زمان یک ماه Blue Cart (کارت آبی) را صادر خواهند نمود. اعتبار Cart Blue چهار سال است و پس از گذشت ۳ سال از صدور این کارت اگر متقاضی همچنان در آلمان به کار مشغول باشد می‌تواند درخواست اقامت دائم نماید.

ویزای درمانی آلمان
یکی از ویزاهای بلند مدت آلمان ویزای درمانی این کشور است که اعتباری بیش از ۳ ماه دارد. ویزای درمانی آلمان به صورت کوتاه مدت نیز صادر می‌شود که جهت دریافت یک دوره کوتاه مدت از خدمات پزشکی صادر می‌شود. در هر دو نوع ویزای درمانی آلمان، مدارک پزشکی و دعوتنامه از بیمارستان یا پزشکی در آلمان از مهمترین مدارکی هستند که باید به سفارت ارائه شوند.

شرایط ویزای آلمان

هرچند سفارت آلمان همچون دیگر کشورهای عضو شینگن برای اخذ ویزای اقامت کوتاه مدت هیچ گونه شرایطی را رسماً اعلام نکرده،‌ اما بر اساس قوانینی نانوشته جهت اخذ موفقیت‌آمیز ویزای شینگن آلمان بهتر است هر متقاضی شرایط زیر را دارا باشد:

برنامه سفر کامل، دقیق و شفاف جهت متقاعد نمودن افسر پرونده ارائه دهند.

سابقه ریجکت ویزا به ویژه از کشورهای عضو شینگن نداشته باشند.

ارائه ویزای شینگن یا ویزا از کشورهایی همچون کانادا، آمریکا، استرالیا و ژاپن که طی ۵ سال گذشته در سوابق سفر متقاضی ثبت شده باشد شانس دریافت ویزای آلمان را افزایش خواهد داد.

گردش حساب مناسب و تمکن مالی خوب هنگام بررسی پرونده توسط آفیسر بسیار حائز اهمیت است.

ضمیمه کردن یک دعوتنامه رسمی و معتبر به پرونده شانس دریافت ویزای شینگن آلمان را فراهم خواهند نمود.

سوء پیشینه نداشته باشد و به عنوان تهدیدی برای سلامتی و امنیت شهروندان آلمان تلقی نشود.

مدارک لازم ویزای آلمان

برای سفر به آلمان دریافت ویزای شینگن الزامی است و همچنین تهیه مدارک آن مشابه به ویزای شینگن کشورهای دیگر است. در ادامه مدارکی آمده که برای درخواست ویزای شینگن آلمان موردنیاز است:

فرم ویزای شینگن آلمان
فرم ویزای شینگن آلمان را می‌توان از وب‌سایت سفارت این کشور دانلود نمود و اطلاعات آن را با دقت تکمیل کرد. متقاضیان می‌توانند فرم ویزای آلمان را به صورت الکترونیکی تکمیل و پس از آن یک نسخه کاغذی تهیه کنند.

مدارک شغلی
مدارک شغلی برای هر یک از گروه مشاغلین متفاوت است و این مدارک باید طبق هر گروه‌بندی شغلی تهیه شوند:

کارمندان (بخش دولتی و خصوصی)
الف) گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، نام مدیر یا رئیس، میزان درآمد سالیانه، مدت زمان موافقت شده با مرخصی، اشاره به دلیل سفر به کشور یا کشورهای عضو شینگن
ب) ترجمه­ی فیش حقوقی۳ ماه آخر
ج) ترجمه کلیه سوابق بیمه‌ای
د) ترجمه حکم کارگزینی
ه) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ی) ترجمه سوابق بیمه شغلی
کارفرمایان و شرکت‌ها
الف) ترجمه­ی «آگهی تأسیس»، «آگهی تغییرات» و «آگهی تصمیمات» شرکت
ب) ترجمه­ی لیست بیمه و فیش حقوقی ۳ ماه آخر کارمندان
ج) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
د)ترجمه سوابق بیمه شغلی
تاجران و بازرگانان
الف) ترجمه کارت بازرگانی
ب) ترجمه گواهی اتاق بازرگانی
ج) ترجمه سوابق بیمه شغلی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
پزشکان
الف) ترجمه پروانه دائم طبابت
ب) ترجمه کارت نظام پزشکی
ج) ترجمه پروانه مطب (در صورت وجود)
د) ترجمه سوابق بیمه شغلی
ه) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
مهندسان
الف) ترجمه پروانه نظام مهندسی
ب) ترجمه قرارداد شرکتی
ج) ترجمه جواز ساخت و ساز
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
کارخانه­داران یا صاحبان مشاغل آزاد
الف) ترجمه پروانه نظام مهندسی
الف) ترجمه پروانه بهره­برداری
ب) ترجمه جواز کسب
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
وکلا
الف) ترجمه پروانه وکالت
ب) ترجمه گواهینامه وکالت
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
پرستاران
الف) ترجمه کارت نظام پرستاری
ب) ترجمه حکم کارگزینی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
بازنشستگان
الف) ترجمه حکم بازنشستگی
ب) ترجمه فیش حقوقی ۳ ماه اخیر بازنشستگی
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
دانشجویان یا دانش‌آموزان
الف) ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل
ب) ترجمه کارت دانشجویی
ج) گواهی تقبل هزینه‌ها توسط یکی از والدین
هنرمندان
الف) ترجمه گواهی عضویت در یکی از انجمن‌های رسمی کشور
ب) مدارکی برای اثبات فعالیت‌های هنری (حضور در نمایشگاه‌ها و …)
د) ترجمه آخرین مفاصا حساب مالیاتی پرداخت شده
ه) ترجمه سوابق بیمه شغلی
مدارک مالی
پرینت حساب بانکی ۶ ماه اخیر به انگلیسی، بر روی سربرگ بانک به همراه مهر و امضای بانک

نامه­‌ی استعلام تمکن مالی بانک به زبان انگلیسی بر روی سربرگ بانک

اصل و کپی شناسنامه معتبر
لازم است که شناسنامه فرد متقاضی به زبان انگلیسی ترجمه شود. هرچند نیاز نیست ترجمه شناسنامه و دیگر مدارک به تأیید وزارت دادگستری یا وزارت امور خارجه ایران برسد و تنها مهر دارالترجمه رسمی کفایت می‌کند.

اسناد ملکی
ارائه سند ملکی برای ویزای شینگن آلمان اختیاری است.

تاریخچه سفر
کپی صفحات پاسپورت‌های قبلی که مهر ویزا درج شده به عنوان سابقه سفر الزامی می‌باشد.

عکس
دو قطعه عکس پرسنلی در قطع ۴.۵×۳.۵ مربوط به ۶ ماه آخر با زمینه سفید و بدون روتوش موردنیاز است.

پاسپورت معتبر
داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و دو صفحه خالی الزامی است.

دعوتنامه
چنانچه از سوی شخص، شرکتی یا موسسه‌ای دارای دعوتنامه هستید؛ لازم است دعوتنامه و مدارک دعوت کننده را ضمیمه‌ی پرونده خود سازید. مدارک هویتی فرد دعوت کننده :

تصویر کارت شناسایی یا پاسپورت معتبر دعوت کننده
آدرس و کد پستی دعوت کننده
شماره تماس دعوت کننده
ایمیل دعوت کننده
اصل و کپی بلیط هواپیما
هنگام تحویل مدارک ویزای شینگن به مراکزVFS یا سفارت، ارائه بلیط رفت و برگشت نیز الزامی می‌باشد.

بیمه مسافرتی
متقاضی برای سفر به کلیه کشورهای حوزه شینگن به بیمه مسافرتی با حداقل پوشش۳۰۰۰۰ یورویی نیاز دارد.

واچر هتل
رسید تأیید رزرو هتل و داشتن برنامه سفر مدون برای دریافت ویزای شینگن این کشور الزامی است. این تأییدیه مدرکی است که نشان می‌دهد مسافر پس از اقامتی محدود در آلمان به کشور مبدأ بازخواهد گشت.

توجه داشته باشید کلیه مدارکی که در بالا ذکر شد الزامی هستند و باید ضمیمه پرونده متقاضی شوند. در روز مراجعه به سفارت یا کارگزاری سفارت کلیه مدارک باید ارائه شوند. شرکت خدماتی Visametric کارگزاری رسمی سفارت آلمان در ایران است که جهت تسهیل در ارائه درخواست ویزای شینگن متقاضیان ایرانی، اقدام به نوبت دهی و دریافت مدارک می‌نماید.

مدت زمان صدور ویزای آلمان

نزدیک‌ترین زمانی که می‌توان برای اخذ ویزای آلمان اقدام نمود ۳ ماه پیش از سفر به این کشور است. هرچند به دلیل افزایش تقاضای سفر به آلمان بهتر است نسبت به اخذ ویزا هر چه زودتر اقدام نمود. بررسی درخواست ویزای توریستی آلمان برای ایرانیان معمولاً ۱ ماه به طول می‌انجامد که با توجه به حجم تقاضاها ممکن است به مدت زمان بیشتری نیاز باشد.

مدت اعتبار ویزای آلمان

بیشترین مدت زمانی که دارندگان ویزای توریستی آلمان می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند ۳ ماه اعلام شده است. هرچند سفارت آلمان، در مورد مدت زمان اعتبار ویزا و تاریخ دقیق ورود به این کشور تصمیم نهایی را می‌گیرد. توجه نمایید که اعتبار ویزا با مدت زمان اقامت دو مقوله مجزا هستند. مدت زمان اعتبار ویزا به تاریخی اطلاق می‌شود که اجازه ورود به حوزه شینگن را اعلام می‌نماید و همچنین آخرین روزی که مسافر باید حوزه شینگن را ترک نماید. در صورتی که مدت زمان اقامت به تعداد روزهایی گفته می‌شود که متقاضی می‌تواند در حوزه شینگن سپری نماید.

نکات مهم ویزای آلمان

وقت مصاحبه‌های ویژه تنها در شرایط خاص انسانی یا موارد اضطراری پزشکی -طی مدت زمان ۵ روز- امکان‌پذیر خواهد بود.
وقت‌هایی که برای مصاحبه تعیین شده‌اند به هیچ عنوان قابل تغییر یا لغو کردن نیستند.
چنانچه متقاضی عکسی ارائه نماید که قدیمی تر از ۱۲ ماه باشد درخواست ویزای شینگن آلمان ریجکت خواهد شد.
در صورتی که تاریخ سفر برنامه ریزی شده با تاریخ رزرو بلیط هواپیما، اعتبار بیمه مسافرتی یا تاریخ رزرو هتل مغایرت داشته باشد درخواست متقاضی مردود اعلام خواهد شد.
لازم است کپی‌ کلیه مدارک در قطع A4 تهیه و ارائه شوند.
طبق ماده ۱۷ (۵) آیین نامه روادید شینگن، متقاضیان در صورتی که تمایل نداشته باشند از خدمات کارگزاری استفاده می‌کنند می‌توانند درخواست ویزای خود را مستقیماً به سفارت آلمان در تهران ارائه نمایند. در این حالت، تعیین وقت از طریق سیستم وقت دهی اینترنتی سفارت آلمان صورت می‌گیرد و معمولاً مدت انتظار طولانی‌تر خواهد بود.
دلایل ریجکت ویزای شینگن چیست؟

اخذ ویزای آلمان در با من رو

درخواست متقاضیان ایرانی برای اخذ فوری و تضمینی ویزای شینگن آلمان افزایش چشمگیری داشته است. به طوری که وقت‌دهی به متقاصیان نسبت به گذشته بسیار طولانی مدت شده است. بخش کنسولی و خدمات ویزای سفارت آلمان به شرکت خدمات برون سپاری Visa Metricواگذار شده است. بنابراین کلیه متقاضیان برای تحویل مدارک ویزای آلمان و انجام انگشت‌نگاری باید به این مجموعه مراجعه نمایند. همچنین بسیاری از شهروندان ایرانی ترجیح می‌دهند که کلیه امور مربوط به اخذ ویزای خود را به شرکت‌ها و آژانس‌های مهاجرتی بسپارند تا به صورت تضمینی، ویزای خود را اخذ نمایند. باید اعلام کنیم واژه ویزای تضمینی شینگن آلمان در صورتی قابل اعتماد تلقی می‌شود که به معنای «ضمانت بازگشت وجه در صورت ریجکت شدن ویزای متقاضی» باشد؛ نکته مهمی که برخی از شهروندان در هنگام عقد قرارداد به آن توجهی نمی‌کنند. تیم کارشناسان با من‌­رو با تکیه بر دانش و تجربه در خصوص خدمات ویزای شینگن آلمان و با آگاهی از روال کنونی صدور ویزای آلمان، پس از بررسی شرایط هر متقاضی، در نهایت بهترین و مطمئن­‌ترین راه را برای اخذ ویزای این کشور عضو شینگن انتخاب خواهند کرد. خدمات ویزای تضمینی شینگن آلمان در بامن‌رو بدین منوال است که در صورت ریجکتی، کلیه مبالغی که پرداخت نموده­اید به شما عودت داده خواهد شد.

Bamanro

attorney 2
icons8 pdf 64
DS-160 فرم فارسی
icons8 checklis3t 64
چک لیست ویزای آمریکا
icons8 em4ail 64
نمونه دعوتنامه توریستی
icons8 bo2ok 64
DS-160 راهنمای فرم

مشاوره و ارزیابی مدارک ویزای آلمان

پشتیبانی 24 ساعته

248 0808 0912

Bamanro

attorney 1

تماس با ما

ساعات کاری “با من رو”

شنبه تا چهارشنبه : 9:30 تا 18:30

پنجشنبه : 9:30 تا 13:30

تعطیلات : پشتیبانی 24 ساعته

Bamanro

attorney 1

اطلاعات تماس

پاسداران , ابتدای اختیاریه جنوبی , پلاک 2 , واحد 2

تلفن : 9502 2624 021

پشتیبانی : 248 0808 0912

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "با من رو" می باشد