وقت سفارت کانادا

طی سال­‌های اخیر، قوانین مهاجرتی کانادا دستخوش تغییرات بسیاری شده­‌اند. سوالات بیشماری که در رابطه با تعیین وقت سفارت کانادا از سوی شهروندان ایرانی مطرح می­‌شود؛ این حقیقت را آشکار می­‌سازد که هنوز بسیاری از متقاضیان در پیچ و خم اولین مراحل مربوط به اخذ ویزای کانادا دچار مشکل و ابهام هستند. نکته‌ی مهمی که در رابطه با تعیین وقت سفارت کانادا باید بدانید این است که بر اساس قوانین جدید مهاجرتی این کشور که در وب سایت رسمی کانادا نیز اعلام شده است، تمامی متقاضیان اخذ ویزای کانادا، ملزم به تعیین وقت سفارت هستند و پس ازگرفتن وقت می‌توانند نسبت به انجام انگشت نگاری اقدام کنند. تعیین وقت سفارت کشور کانادا از پیچیدگی‌های زیادی برخوردار است و نیاز به صرف وقت و شکیبایی بسیاری دارد. مراحل تعیین وقت سفارت کانادا را می‌توانید شخصاً انجام دهید؛ اما چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر دارید یا تمایل دارید با خیالی آسوده مراحل تعیین وقت سفارت کانادا را طی نمایید با مشاوران با من رو در تماس باشید. متخصصان با‌من‌رو با آگاهی از کلیه‌ی روندهای قانونی و مهاجرتی کانادا، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به گرفتن وقت سفارت کانادا برای شما اقدام خواهند نمود.

نحوه تعیین وقت سفارت کانادا

ویزای کانادا از جمله ویزاهایی است که با وجود محبوبیت در میان متقاضیان ایرانی، قوانین و سختی‌­های گوناگونی را به علاقه‌­مندانش تحمیل می‌کند. یکی از مهم‌ترین معضلاتی که در مقابل شهروندان ایرانی قرار دارد؛ تعلیق کلیه فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران است که این امر سبب می‌­شود متقاضیان ایرانی به سفری ناخواسته به یکی از کشورهای همسایه تن دهند تا امور مربوط به انگشت­‌نگاری و تحویل مدارک خود را انجام دهند.

همچنین تعیین وقت سفارت کانادا کمی متفاوت از تعیین وقت سفارت کشورهای دیگر است؛ زیرا پیشخوان معتبر و رسمی صدور ویزای کانادا، کارگزاری است که تحت نام وک (VAC) و زیر نظر امور کنسولی این کشور فعالیت می‌کند. در حقیقت متقاضیان برای تعیین وقت ویزای کانادا به جای مراجعه به سفارت کانادا باید از دفاتر وک نسبت به تعیین وقت اقدام نمایند. بنابراین می‌توان گفت مهم­ترین بخش پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای کانادا، دریافت وقت سفارت این کشور است.

به دلیل تعطیلی کلیه فعالیت‌های سفارت کانادا در ایران و همچنین اعلام وب سایت رسمی سفارت این کشور، روش ثبت‌­نام آ­نلاین ویزای کانادا، مناسب‌ترین شیوه است؛ چرا که فرآیند آن با اطمینان بیشتری قابل انجام و پیگیری خواهد بود. برای تعیین وقت سفارت کانادا به منظور انجام انگشت‌­نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک نیز باید به صورت آنلاین اقدام کنید و آن هم از طریق وب سایت VFS Global انجام می‌پذیرد.

مدارک تعیین وقت سفارت آمریکا

برای گرفتن وقت سفارت کانادا هر متقاضی به مدارک زیر نیاز دارد:

 • نام و نام‌­خانوادگی مطابق با پاسپورت
 • تاریخ تولد به میلادی
 • آدرس ایمیل

شما می‌توانید شخصاً نسبت به تعیین وقت سفارت کانادا اقدام نمایید؛ برای این کار لازم است که راهنمای تعیین وقت را که در ادامه آمده مطالعه کنید؛ امّا در صورتی که نیاز به راهنمایی‌های بیشتر دارید یا می‌خواهید این کار را به کارشناسان خدمات ویزا در با‌من‌رو بسپارید برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

راهنمای تعیین وقت سفارت کانادا

برای گرفتن وقت سفارت کانادا، متقاضی باید به پایگاه اینترنتی کارگزار سفارت کانادا مراجعه کند. چنانچه برای تعیین وقت سفارت کانادا تمایل دارید شخصاً اقدام نمایید؛ باید مراحل زیر را با صرف حوصله و شکیبایی طی کنید:

 • ابتدا به پایگاه اینترنتی کارگزار سفارت کانادا بروید.
 • دفتر VAC موردنظر خود که امکان سفر به آن برایتان مهیا است را از لیست انتخاب نمایید.
 • پس از تعیین دفتر VAC، در منوی بالای صفحه، گزینه­‌ی BIOMETRIC ENROLMENT را انتخاب کنید.
 • در صفحه‌ی جدید بر روی لینکSchedule an Appointment کلیک کنید تا وارد صفحه ایجاد حساب کاربری شوید.
 • اگر برای اولین بار است که برای تعیین وقت کانادا اقدام می­‌کنید و دارای حساب کاربری نیستید گزینهNew User را انتخاب کنید و با تکمیل اطلاعات موردنیاز برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. ایمیلی حاوی لینک فعال‌سازی از سوی VFS به ایملیتان ارسال می‌شود که با کلیک بر روی آن می‌توانید حساب کاربری خود را فعال نمایید و به صفحه‌ی VFS کشور مدنظر بازگردانده می‌شوید.
 • در صفحه‌­ی جدید گزینه‌­ی Schedule Appointment را انتخاب کنید.
 • در این مرحله، اطلاعات لازم از جمله ملیّت، تعداد وقت مورد نیاز و نوع درخواست را وارد کنید و کلید Continue را بزنید.
 • در صفحات بعدی اطلاعاتی از جمله تاریخ تولد، جنسیت و شماره تماس از شما پرسیده می‌­شود که پس از تکمیل فرم، صفحه تعیین وقت در ماه مدنظر و وقت­‌های خالی برایتان به نمایش در خواهد آمد.
 • با ثبت موفقیت آمیز تعیین وقت به شما یک شماره رهگیری داده می‌­شود که برای پیگیری­‌های بعدی باید آن را همیشه به یاد داشته و در حفظ آن کوشا باشید.
تعیین وقت سفارت کانادا

فرآیند تعیین وقت سفارت کانادا از طریق مراکز VAC یکسان و مطابق با قوانین مهاجرتی دولت کانادا پیگیری می‌شود. هرچند در این مسیر ثبت اطلاعات، تعیین تاریخ و انتخاب دفتر VAC بسیار مهم و کلیدی است. با من­ رو با داشتن کادری مجرب از وکلای مهاجرتی و برخورداری از قوانین روز مهاجرتی می‌­کوشد تا مسیر پیش روی هموطنان ایرانی را هموارتر سازد.

تعیین وقت سفارت کانادا برای گرفتن وقت ملاقات و انگشت نگاری از طریق کلیه دفاتر VAC در سرتاسر دنیا امکان­‌پذیر است. این مسئله کاملاً به تصمیم متقاضی و امکان سفر به آن کشور بستگی دارد؛ اما شهروندان ایرانی معمولاً برای کاهش هزینه­‌ها و تسهیل در سفر معمولاً به کشورهای همجوار ایران سفر می­‌کنند.

گردشگری با‌من‌رو خدمات تعیین وقت سفارت کانادا را در چندین کشور همجوار ایران فعال نموده است تا متقاضیان بدون هیچ دغدغه­‌ای با دریافت مناسب‌ترین وقت، روند اخذ ویزای خود را با آسودگی خیال طی کنند :

 • تعیین وقت سفارت کانادا از ترکیه (شهرهای آنکارا و استانبول)
 • تعیین وقت سفارت کانادا از امارات (شهر دبی )
 • تعیین وقت سفارت کانادا از گرجستان (شهر تفلیس)
 • تعیین وقت سفارت کانادا از آذربایجان (شهر باکو)
 • تعیین وقت سفارت کانادا از ارمنستان (شهر ایروان)