سرمایه گذاری کانادا

کانادا با تصویب و اجرای طرح‌های مهاجرتی گوناگون، بستری مناسب برای ورود متقاضیان مهاجرت به این کشور فراهم نموده است. سرمایه‌گذاری در کانادا یکی از برنامه‌های مهاجرتی پرطرفدار است که سالانه هزاران مهاجر را به این کشور جذب می‌نماید. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری به منظور توسعه اشتغال‌زایی در بازارهای کانادا با جذب متقاضیانی صورت می‌گیرد که علاوه بر سرمایه قابل توجه، دارای تجربه‌ی تجاری وسوابق مدیریتی ارزشمندی هستند. این روش مهاجرتی از سوی دولت کانادا تضمین شده است و مبلغ سرمایه‌گذاری شده پس از۵ سال بدون سود پرداخت خواهد شد.

سرمایه گذاری استان کبک

یکی از مناسب‌ترین روش‌های تجاری، برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در استان کبک (Quebec Investors Program) است. برنامه سرمایه‌گذاری استان کبک ویژه‌ی‌ مدیران، سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغلی است که تسریع و تسهیل در روند کار مهاجرت از اولویت‌های آنان محسوب می‌شود. برنامه سرمایه‌گذاری استان کبک، به این منظور طراحی شده که سرمایه‌گذاران با فراهم نمودن شرایط مهاجرت، فرصت اخذ اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند. این نوع سرمایه‌گذاری در استان کبک به صورت انفعالی (سپرده بدون سود) است و در آمد حاصل از مبالغ سرمایه‌گذاری شده در این استان صرف بهبود کیفیت طرح‌های حمایتی از کسب و کارهای کوچک و کمک به مهاجران و اقلیت‌ها برای ورود به بازار کار کبک خواهد شد.

استان کبک دارای جامعه‌ای برابر و مدرن است و برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری توسط وزارت مهاجرت کبک اداره می‌شود. متقاضیانی که واجد شرایط برنامه سرمایه‌ گذاری هستند توسط اداره مهاجرت انتخاب و به آنها گواهی تحت عنوان Quebec Selection Certification تعلق می‌گیرد.

این گواهی به متقاضی و افراد خانواده وی این امکان را خواهد داد که اقامت بدون قید و شرط در کانادا را دریافت نمایند.

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شرایط درخواست برای برنامه مهاجرت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در کبک بسیار جامع است و تهیه مدارک در این برنامه نسبت به دیگر روش‌ها با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. هرچند شرایط برنامه سرمایه‌گذاری کبک هر سال تغییر می‌کند؛ بنابراین میزان سرمایه و قوانین مرتبط با سرمایه‌گذاری از رویکرد مشخص و ثابتی پیروی نمی‌نماید.

با این حال شرایط کلی سرمایه‌گذاری در کبک به شرح زیر است:

 • میزان دارایی

  متقاضیانی که تصمیم دارند از طریق سرمایه‌گذاری در کبک اقدام به مهاجرت نمایند لازم است ۲ میلیون دلار کانادا، دارایی خالص داشته باشند. این دارایی را می‌توانند به تنهایی یا با شریک زندگی خودکسب نموده باشند. دارایی‌ها شامل: املاک و مستغلات، حساب‌های بانکی، حساب صندوق بازنشستگی، بورس و سهام است. ارائه تاریخچه مفصلی که دارایی‌های متقاضی را به طور قانونی تأیید نماید از اهمیت خاصی برخوردار است.

توجه داشته باشید که فرد سرمایه گذار باید ۲ میلیون دلار دارایی داشته باشد و از این مقدار باید یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را برای سرمایه‌گذاری در اختیار دولت کبک قرار دهد. دولت کبک نیز این مبلغ را ضمانت می‌نماید و پس از گذشت ۵ سال کامل، این مبلغ به شخص سرمایه‌گذار بازگردانده خواهد شد.

 • سابقه مدیریتی

  متقاضی باید در کارنامه کاری خود طی پنج سال گذشته، حداقل دو سال سابقه مدیریتی تمام وقت یا کسب و کاری قانونی در زمینه‌های صنعت، تجارت و کشاورزی در بخش‌های دولتی یا حتی بین‌المللی را برعهده داشته باشد. منظور از تجربه مدیریتی آن است که متقاضی به طور تمام وقت مسئولیت‌ها و وظایف مربوط به امور مدیریتی از جمله اداره‌ی منابع مالی ومنابع انسانی آن تجارت را در طی این دو سال بر عهده داشته است. همچنین در تجارت فرد متقاضی باید حداقل دو کارمند تمام وقت وجود داشته باشد.

 • سایر موارد

  فاکتورهایی همچون سن، میزان تحصیلات، میزان تجربه مدیریتی، مهارت در دانش زبان و توانایی سازگاری با محیط مورد توجه سازمان مهاجرت نیز قرار خواهند گرفت و در روند بررسی پرونده تأثیرگذار است؛ هرچند متقاضیان برای دریافت اقامت دائم از راه سرمایه‌گذاری؛ الزامی به دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه نخواهند داشت.

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

برنامه‌ی مهاجرت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری کبک، به این منظور از سوی دولت کانادا طراحی شده که سرمایه‌گذاران واجد شرایط مهاجرت به این کشور، فرصت دریافت ویزای اقامت دائم را با سرمایه‌گذاری انفعالی به مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا داشته باشند. متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری کبک بایستی مبلغ مورد نظر را به نفع استان کبک در یکی از مؤسسات مورد تأیید دولت کانادا سرمایه‌گذاری نمایند. پس از پنج سال اصل مبلغ سپرده شده بدون سود به سرمایه‌گذار بازگردانده خواهد شد.

 • دریافت اقامت دائم کانادا بدون الزام در راه اندازی کسب و کار در کانادا

  می‌توان گفت این نوع سرمایه‌گذاری بدون ریسک انجام می‌گیرد و توسط دولت کانادا تضمین می‌شود که پس از پایان یک دوره ۵ ساله، مبلغ سپرده به سرمایه‌گذار بازگردانده خواهد شد. در حال حاضر نیز این برنامه در بین برنامه‌های مهاجرتی از طریق سرمایه‌گذاری چه در کانادا و چه در دنیا، به پایین‌ترین میزان سرمایه نیاز دارد.
 • امکان زندگی در هر یک از ایالت­‌های کانادا

  سرمایه‌گذار کبک پس از دریافت اقامت دائم کانادا و ورود به استان کبک، هیچ محدودیت یا پیش شرطی برای زندگی، کار و یا راه‌اندازی تجارت در کبک نخواهد داشت. به عبارت دیگر برای زندگی در دیگر نقاط کانادا هیچ مانع قانونی بر سر راهش قرار نخواهد گرفت و امکان انتخاب محل سکونت در هر جای کانادا برای وی فراهم است.
 • عدم نیاز برای تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه

  متقاضیانی که برای این برنامه اقدام می‌کنند، نیازی به داشتن مدرک زبان و یا یادگیری زبان (انگلیسی یا فرانسه) ندارند و انجام مصاحبه در سفارت نیز با حضور مترجم فارسی زبان انجام می‌گردد. هرچند متقاضیانی که سطح دانش فرانسه آنها B2 (متوسط بالا) باشد؛ پرونده‌هایشان در اولویت قرار خواهند گرفت و در هر زمانی؛ بدون محدودیت ظرفیت یا زمان می‌توانند درخواست خود را ثبت و پیگیری نمایند.
 • همراهی اعضای خانواده

  در بسیاری از طرح‌های مهاجرت از طریق سرمایه­‌گذاری، علاوه بر انتقال سرمایه برای اقامت متقاضی و خانواده‌اش شرایط دیگری نیز تعریف می‌شود. در حالی که برنامه مهاجرت به کبک از طریق سرمایه­‌گذاری هیچ محدودیتی برای متقاضی ایجاد نمی‌نماید و تمام اعضای درجه یک خانواده‌ی متقاضی (همسر و فرزندان وابسته که زیر ۲۲ سال سن دارند) می‌توانند به همراه متقاضی به کانادا مهاجرت کنند و برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.
 • بهره‌مندی از خدمات رفاهی

  متقاضی به همراه اعضای خانواده در کانادا می‌توانند تا پایان عمر از بیمه خدمات درمانی رایگان بهره‌مند شوند. از سوی دیگر کلیه فرزندان از تحصیل رایگان برخوردار خواهند بود و در بسیاری از دانشگاه‌ها به متقاضی بورسیه و وام تعلق خواهد گرفت.
مراحل اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه‌گذاری در کبک و مهاجرت از این طریق باید مراحل زیر با دقت و شکیبایی طی شوند:

 • متقاضی باید مدارک موردنیاز برای مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌گذاری را تهیه نماید. مدارک پرونده باید کامل و بدون نقص باشند؛ در غیر این صورت به پرونده رسیدگی نخواهد شد.
 • پس از تکمیل و تحویل مدارک، طی مدت زمان ۳۰ روز، نامه‌ای از طرف اداره مهاجرت برای متقاضی ارسال خواهد شد که نشان می‌دهد پرونده‌ی مهاجرتی متقاضی به جریان افتاده است.
 • پس از بررسی پرونده، متقاضی برای مصاحبه به یکی از سفارت‌های کانادا در ترکیه دعوت خواهد شد. در مصاحبه هدف متقاضی از مهاجرت به کبک، میزان دارایی‌ و نحوه‌ی کسب این دارایی بررسی می‌شوند.
 • در صورت موفق بودن پرونده‌ی مهاجرت به کبک از طریق سرمایه‌گذاری، اداره مهاجرت این استان برای متقاضی و افراد خانواده‌ی وی، مدرک پذیرش به کبک (CSQ) را صادر می‌نماید.
 • متقاضی در یک بازه زمانی۱۱۰روزه فرصت دارد تا مبلغ سرمایه‌گذاری را ارسال نماید. این مبلغ باید به یکی از موسسات اعلام شده از سوی دولت کبک تحویل داده شود و قراردادی در این زمینه منعقد گردد.
 • پس از انجام معاینات پزشکی و دریافت سوء پیشینه، متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.
اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

مجموعه با‌من‌رو با بهره‌مندی از وکلای حقوقی با تجربه و مشاوران مهاجرتی از مسیرهای کاملاً قانونی و مطمئن خدمات اخذ اقامت دائم در کانادا را برای هموطنان عزیز فراهم نموده است. اگر متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری هستید؛ مشاوران مهاجرتی با من­‌رو آمادگی خود را برای مشاوره‌های رایگان به شما متقاضیان عزیز اعلام می‌دارد.