تولد فرزند در کانادا

وانین ملی کانادا بر اساس قانون اساسی شهروندی این کشور تعریف شده است و مشخص می‌کند که چه کسی برای شهروندی کانادا واجد شرایط است. یکی از قوانین منحصر به فرد کانادا قانون تولد فرزند در این کشور است که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

شهروندی کانادا به واسطه تولد فرزند در این کشور بر اصلی به نام « Jus Soli » بنا نهاده شده است. Jus Soli عبارتی لاتین است که در زبان انگلیسی «Right of Soil » و در فارسی « حق خاک» ترجمه می‌شود. این عبارت معمولاً به شهروندی کودکان در سرزمین‌های دیگر اشاره می‌کند . بدین معنی که هر شخصی که در خاک کشوری دیگر متولد شود ملیت و شهروندی آن کشور را به دست خواهد آورد. این عبارت در سال‌های گذشته بسیار کمرنگ شده و بسیاری از کشورهایی که روزی این قانون را استفاده می‌نمودند آن را به دست فراموشی سپرده‌اند و یا مانند مالتا و هند آن را رسماً منسوخ شده اعلام نموده‌اند. برخی از کشورها همانند استرالیا، فرانسه، نیوزلند و ... نیز این قانون را تحت شرایطی ویژه می‌پذیرند. بدین معنی که برای استفاده از این قانون حداقل یکی از والدین فرزند باید شهروند قانونی این کشورها باشند. در حال حاضر قانون حق خاک در تولد فرزند تنها در کشورهای نیمکره غربی یعنی کانادا و آمریکا به طور کامل اجرا می‌شود.

طبق قوانین شهروندی دولت کانادا، فرزندی که در خاک کانادا متولد می­‌شود؛ شهروند این کشور محسوب می­‌شود و بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین و دلیل اقامت آنها در کانادا، از بدو تولد از تمام مزایای شهروندی کانادا بهره‌­مند می‌­گردد. به دلیل شرایط سخاوتمندانه­‌ا­ی که کشور کانادا برای تازه­‌‌‌‌‌ متولدان غیر کانادایی فراهم نموده است؛ بسیاری از خانواده‌­ها برای به دنیا آوردن فرزند خود به کشور کانادا سفر می‌­کنند. طی سال­‌های اخیر دریافت ویزای توریستی برای اقامت در کانادا و تولد فرزند در این کشور طرفداران زیادی یافته است. معمولاً پس از آن که کودکی در خاک کانادا متولد شد با خانواده‌ی خود به کشورشان برمی‌گردند. به این امید که روزی فرزندشان می‌تواند برای زندگی، کار و تحصیل به کانادا بازگردد و زندگی جدیدی را در آنجا برای خود بسازد.

گردشگری زایمان (Birth Tourism) در کانادا منع قانونی ندارند و کلیه افراد می‌توانند با استفاده از قانون حق خاک فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان با من رو در تماس باشید.

مزایای تولد فرزند در کانادا
 • اخذ شهروندی کانادا از آغاز تولد فرزند، این امکان را برای وی فراهم خواهد نمود تا هر زمان وارد کشور کانادا شود و از امکانات آموزشی، رفاهی و حتی درمانی این کشور پیشرفته به شکل عمدتاً رایگان و به عنوان خدماتی مادام‌العمر استفاده نماید. تحصیل رایگان در مدارس کانادایی، برخورداری از تخفیف ویژه برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادایی برای شهروندان این کشور فراهم است و همان‌طور که گفته شد بسیاری از خدمات درمانی در کانادا برای شهروندان این کشور رایگان محسوب می‌شود.
 • پاسپورت کانادایی یکی از پاسپورت‌های معتبر در جهان است که ارزش بسیاری دارد؛ بنابراین فرد در طول زندگی‌اش می‌تواند به بسیاری از کشورهای جهان بدون ویزا سفر نماید.
 • و نکته آخر و با اهمیت موضوع این است که فرد متولد شده در کانادا برای حفظ وضعیت شهروندی کانادا، نیازی به زندگی مداوم یا اقامت دائم در کانادا را نخواهد داشت و به صورت مادام العمر شهروندی کانادایی خود را حفظ خواهد نمود.

مزایای تولد فرزند در کانادا برای والدین :

 • دریافت اقامت دائم کانادا برای والدین از طریق اسپانسرشیپ پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی از مزایای تولد فرزند در کانادا است. همچنین قبل از رسیدن به ۱۸ سالگی والدین می‌توانند به واسطه‌ی داشتن فرزندی با پاسپورت کانادایی از برنامه‌های مهاجرتی متنوع‌تری استفاده نمایند.
 • فرزندی که شهروند کانادا است می‌تواند برای والدین خود ویزای کانادا را اخذ نماید.
مشاوره پیش از ورود به کانادا

در حال حاضر بسیاری از مادران باردار با دریافت ویزای توریستی کانادا می‌توانند وارد این کشور شوند تا بعد از زایمان بتوانند برای فرزند تازه متولد شده‌ی خود پاسپورت کانادایی دریافت کنند و آینده‌ای متفاوت را برای فرزندشان رقم بزنند. بسته‌ی خدمات با‌من‌رو برای تولد فرزند در کانادا شامل مشاوره‌های لازم قبل و بعد از پرواز به کانادا و خدماتی برای تسهیل اقامت در کانادا است. در تمامی مراحل کار با‌من‌رو در کنار خانواده‌ها خواهد بود و بعد از تولد نیز کلیه امور مربوط به دریافت پاسپورت نوزاد تازه متولد را انجام خواهد داد. روند کار توسط تیم با‌من‌رو به گونه‌ای تعریف شده است که هزینه‌های اقامت و زندگی همچون اجاره آپارتمان در کانادا، هزینه‌های مربوط به زایمان و چک‌آپ‌های بارداری را با کم‌ترین هزینه‌ی ممکن امکان‌پذیر سازد. توجه داشته باشید که هزینه به دنیا آوردن نوزاد در کانادا، بستگی به بیمارستان محل تولد، انتخاب پزشک متخصص و همچنین فرآیندها و مراحل لازم در زمان تولد دارد.

همان‌طور که اشاره شد پس از تولد نوزاد در کانادا، خدمات گردشگری با من رو با استفاده از وکلای مهاجرتی باتجربه در بهترین زمان ممکن اقدام به اخذ شناسنامه و پاسپورت کانادایی می‌نماید.

در صورتی که نوزاد دارای خویشاوندان درجه یک در کانادا نباشد، حتماً برای دریافت پاسپورت کانادایی فرزند تازه متولد شده باید از وکیل مورد تأیید دولت کانادا استفاده شود. حتی اگر نوزاد در کانادا خویشاوندان نزدیک داشته باشد؛ استفاده از یک وکیل معتمد، فرآیند دریافت شناسنامه و پاسپورت کانادایی را برای خانواده‌ها تسهیل می‌نماید.

خدمات گردشگری با‌من‌رو افتخار دارد که کلیه خدمات مشاوره برای تولد فرزند در کانادا را به صورت رایگان در اختیار هموطنان عزیز قرار دهد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه حضوری، تماس تلفنی و یا از طریق تکمیل فرم ارزیابی با وکلای مهاجرتی مجموعه بامن‌رو در ارتباط باشند تا بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. خدمات رایگان پیش از پرواز به کانادا عبارتند از:

 • مشاوره در مورد انتخاب استان و بیمارستان مناسب برای تولد فرزند
 • مشاوره کامل و هماهنگی قبل از پرواز با ماما یا پزشک متخصص
 • مشاوره برای اجاره آپارتمان برای مدت زمان اقامت متقاضی در کانادا
خدمات به مادارن باردار در کانادا
 • خدمات پس از ورود از جمله استقبال در فرودگاه و ترنسفر از فرودگاه به محل اسکان موقت

 • همراهی جهت انتخاب پزشک متخصص زنان و زایمان حاذق و جلسه معارفه

 • همراهی جهت معرفی مادر به مامای انتخاب شده

 • همراهی جهت انجام کلیه آزمایش‌های لازم و ضروری، انجام سونوگرافی، و همراهی برای خرید مایحتاج پزشکی

 • راهنمایی و همراهی جهت دریافت شناسنامه و پاسپورت برای نوزاد از طریق وکلای کارآزموده در کانادا

خدمات تولد فرزند در کانادا

برای ثبت سفارش هر یک از خدمات به مادران باردار در کانادا، ابتدا با خدمات گردشگری بامن‌رو تماس بگیرید، مشاوره تخصصی دریافت کنید و پس از تصمیم‌گیری نهایی با مراجعه به دفتر تهران قرارداد خود را امضاء نمایید.